Postupujeme do čtvrtfinále Českého poháru

Basketbalový svátek zažil Chomutov, tamní třetiligoví Levharti, jejichž barvy hájí exligový hráči jako Kuba Houška, Luboš Stria a další, totiž dokázali porazit druholigové Litoměřice a dostat se až do osmifinále Českého poháru, kde na ně čekala SLUNETA.

Pro oba celky to byla dobrá zpráva, narazili na sebe totiž hráči i trenéři, kteří se dobře znají, protože v minulosti spolu hráli buď v Děčíně, Ústí nebo dokonce v Chomutově. Není tak divu, že si toto utkání nenechali ujít ani diváci, kteří dorazili v hojném počtu i přes to, že se v Chomutově hrál současně i hokej.

Hráči obou celků se jim odvděčili v první čtvrtině, kdy předvedli střeleckou show s dílčím výsledkem 28:32 pro SLUNETU. Levharti se mohli spolehnout na své opory a trojkovou střelbu. Ale naši hráči se nenechali zaskočit a odpovídali většinou stejnou mincí.

Postupem času se ovšem musela, a také začala, projevovat únava na straně domácích, kteří hráli sice s velkým nasazením a chutí, ale fyzicky přestali stíhat a začalo přibývat nepřesností. Už v druhé čtvrtině odskočila SLUNETA na 37:51. Ve třetím dějství se náš náskok navyšoval a na Tonda Pištěcký nadále točil sestavou na hřišti, aby udržel vysoké tempo hry. Po třech čtvrtinách to bylo už 50:80. Poslední desetiminutovka se už dohrávala v poklidném tempu a na Levhartech už byla vidět značná únava, ale ani to jim nezabránilo si zápas užít.

Za konečný výsledek 64:101 byli Levharti odměněni potleskem, SLUNETA potvrdila roli favorita a těší se na čtvrtfinále Českého poháru, kde narazí na přemožitele nekompletního Děčína, Kolín.

BK Levharti Chomutov – SLUNETA Ústí nad Labem 64:101 (28:32, 37:51, 50:80)
Střelci SLUNETA: Čampara 19, Brown a Karlovský po 14, Bažant 12, Pecka 10, Haiblík, Houška a Svejcar všichni po 7, Šotnar 6, Maděra 5