Postupujeme do Final Four!

SLUNETA pokračuje v přepisování dějin i v rámci Českého poháru, po vítězném domácím utkání s Opavou, které prodloužilo vítěznou sérii v rámci KNBL už na 9, dokázala také vyhrát čtvrtfinálovou bitvu v Opavě a postoupila do Louda Auto Final Four.

Základy vítězství položili svěřenci trenéra Šotnara už v první čtvrtině, když díky skvělé střelbě trojek odstartovala přestřelku, která se po 10 minutách zastavila na 27:34. Domácí se ale v ofenzivě hledali a nikdo z nich se za první půli nedostal na dvouciferný počet bodů, zato ústečtí borci ukázali, v jaké pohodě nyní hrají a do poločasu odskočili na 47:63.
Bylo jasné, že Ústeckým, hrající v úzké sestavě, bez Haiblíka a Dailyho, budou docházet s ubíhajícím časem síly. Situaci nevylepšil ani Tony Hicks, který si nasbíral rychle osobní chyby a jeho roli musel převzít Martin Nábělek. Ten to ale zvládl na jedničku a dirigoval své spoluhráče jako mazák a SLUNETA stále držela dvouciferný náskok i po 30 minutách 63:81.

V posledním dějství přitlačili domácí ještě více v celoplošné obraně a na hřišti to nejednou jiskřilo, ale i s tím si dokázali hosté poradit, i když je domácí hráči posílali často na čáru trestného hodu. SLUNETA si už trochu překvapivou výhru v Opavě nenechala vzít a poměrem 90:102 postoupila do Louda Auto Final Four a nezabránilo tomu ani 24 útočných doskoků domácích.

BK Opava – SLUNETA Ústí nad Labem 90:102 (27:34, 47:63, 63:81)
Body domácí: Farský 27, Šiřina 19, Mokráň 12, Zbránek 9, Carl 8, Kouřil 7, Gniadek 6, Švandrlík 2
Body hosté: Svejcar 29, Pecka 25, Martin 14, Nábělek a Karlovský po 12, Maděra a Johnson po 4, Hicks 2
Trojky: 38/6 – 28/14
Trestné hody: 26/16 – 22/16
Doskoky: 39 - 37
Osobní chyby: 23 - 24