Postupujeme do play-off AAC

Po téměř celém týdnu, který strávila výprava SLUNETY cestování po Evropě, na ni čekal třetí zápas v pěti dnech. Do Ústí přicestoval tým z chorvatského Škrljeva, se kterým se naši hráči utkali na začátku svého tažení Evropou a přivezli si nejtěsnější možnou výhru.

Úvod utkání byl z obou stran velmi opatrný, po šesti minutách přišla šňůra domácích na 14:8 a hosté si museli vzít rychle oddechový čas. Po něm přitvrdili v obraně a donutili domácí k nepřesnostem a těžili z toho snížením. Jenomže tvrdost hry měla také svá úskalí, hráči na obou stranách často projevovali emoce nad rozhodnutími sudích a ti neváhali a rozdávali technické chyby jak na běžícím páse. Díky tomu měl nejlepší hráč Škrljeva rychle 4 osobní chyby, a navíc ústřední rozehrávač hostí musel opustit hřiště. Poločas plný nepřesností ukončila siréna za stavu 39:33 pro SLUNETU.

Utkání plné nepřesností pokračovalo i po poločase a hostům rychle ubývaly síly, i přesto dokázali vytvořit enormní tlak na balon a donutit hráče SLUNETY ke ztrátám, ti jich stihli 18! za tři čtvrtiny.

Poslední čtvrtinu začali domácí sice devatenáctou ztrátou, ale také šňůrou 15:0 a nedovolili hostům skórovat celých 6 minut. To byl rozhodující trhák a zbytek utkání se už dohrával, za SLUNETU dostali příležitost i mladí hráči. Konečným výsledkem 81:60 si SLUNETA zajistila postup do vyřazovací fáze Alpe Adria Cupu.

Honza Šotnar:
„Dnešní zápas se mi hodnotí velice těžko. Myslím, že jsme předvedli jeden z nejhorších letošních výkonů. Připomnělo mi to první utkání s Hradcem Králové, chvílemi to vypadalo, že ani neumíme hrát basketbal. Ve srovnání se duely s USK Praha či Pardubicemi, nebo i poté, co jsme předvedli ve dvojzápase na Balkáně, to byl propadák, naštěstí nás to nestálo výsledek.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Škrljevo 81:60 (20:11, 39:33, 56:50)
SLUNETA: Fait 18, Pecka 14, Svejcar 12, Bohuslav 9, Johnson a Alston 8, Autrey 7, Karlovský 3, Haiblík 2
Škrljevo: Barnjak 14, Jelenkovič 10, Vrgoč a Stojanovič 8, Vučič a Hortman 7, Rajčič, Cosič a Sajin 2
Trojky: 26/12 - 21/4
TH: 18/15 - 17/12
Doskoky: 41 - 30