Pouť SLUNETY Alpe Adria Cupem končí

Velmi pohledný a ofenzivní basketbal přineslo poslední vystoupení SLUNETY ve skupině A Alpe Adria Cupu. Už před začátkem utkání musel tým řešit několik komplikací, tou nejdůležitější byla viróza hlavního kouče Honzy Šotnara, a vytíženost ostatních asistentů, utkání tak nakonec vedl kondičák Pepa Pokorný, za podpory „všudybyla“ Vládi Hejla, který byl na telefonu s Honzou Šotnarem, aby předával postřehy od videa.

K utkání se ústecká skvadra vydala do polské Dabrowe Gorniczi, která si už zajistila postup na Final 4 prvním místem ve skupině. A Pandy měly karty rozdány také jasně, buď zvítězí na palubovce loňského vítěze Alpe Adria Cupu a postoupí z druhého místa nebo prohrají a na základě skóre ze vzájemných zápasů s OSC Capital Bulls skončí na třetím místě právě za Býky.

Utkání začalo hodně zostra, domácí mohli hrát bez jakéhokoli stresu, a naopak hosté věděli moc dobře, oč se hraje. Za oba týmy se hlavní role ujali v prvním dějství pivoti, za Gorniczu Willams, který za 5 minut stihl 9 bodů a na straně Ústeckých to byl kapitán Láďa Pecka, který také na 9 bodů potřeboval 6 minut. Nicméně přestřelku z prvního dějství vyhráli domácí 30:29.

Skóre naskakovalo stejnou rychlostí i v druhé desetiminutovce, ale zatímco domácí spoléhali hlavně na body Williamse a rozehrávače Cabilla (oba 12 bodů za poločas), tak Ústí nemělo v poločase ani jednoho dvouciferného střelce, ale zato se o bodový příděl soupeře podělilo více hráčů.

Po přestávce se opět blýskl ústecký kapitán Láďa Pecka, jeho body z úvodu druhé půle nastartovaly Pandy k dalšímu skvělému ofenzivnímu představení dílčím výsledkem třetího dějství 20:28 si ústečtí hráči došli pro vedení po 30 minutách 69:74. Vrásky zaskakující trenérské dvojici dělala lehké zranění Delvona Johnsona, který už do druhé půle nenastoupil, na druhou stranu už byla k dispozici náhrada za Maishe Daileyho – navrátilec Kris Martin.

Domácí ale nehodili flintu do žita a bojovali dál, početná návštěva v hale viděla další ofenzivní čtvrtinu, tradiční ústecké střelce tentokrát opět vydatně podpořil Johan Haiblík, který stihl v posledním dějství 7 ze svých 15 bodů. Předčil ho ale domácí kapitán Persons, který 15 body v rozhodující desetiminutovce smazal náskok SLUNETY a vystřílel domácím mírné vedení v koncovce. V ní měli na ruce trojku jak Láďa Pecka, tak Martin Nábělek, ale jejich střely se neujaly, a tak pouť SLUNETY Alpe Adria Cupem končí na hřišti favorita z Polska.

MKS Dabrowa Gornicza – SLUNETA Ústí nad Labem 102:98 (30:29, 49:46, 69:74)
Domácí: Persons 25, Cabill jr. 18, Williams 14, Kulikowski 12, Wilczek, Slupinski a Carvacho všichni po 8, Konaszuk 7, Kucharek 2
Hosté: Pecka 20, Autrey 18, Nichols 16, Haiblík 15, Karlovský 9, Rowan 8, Žikla 5, Nábělek 4, Martin 3
Trojky: 29/12 – 29/14
TH: 20/16 – 25/18
Doskoky: 36 – 34
Osobní chyby: 20 - 23