Povinná výhra v Ostravě

Přesně po jednom týdnu vyrážela SLUNETA opět směr Morava, zatímco minulou sobotu v Opavě nebyla favoritem, tak tentokrát už ano, čekal ji totiž zápas s Ostravou, jejíž seznam zraněných je hodně dlouhý a trenér Bálint měl k dispozici pouze 9 hráčů, včetně několika dorostenců. Kdo někdy hrál basket, tak ví, že tyto zápasy jsou hodně nevyzpytatelné, protože soupeř nemá co ztratit a svěřenci Tondy Pištěckého si nemohli dovolit cokoli podcenit.

A úvod utkání nasvědčoval plné koncentraci, protože jsme skóre otevřeli stoprocentní střelbou, ale oslabená Ostrava se držela ve hře a trojkou v poslední vteřině zakončila první dějství na 20:26. A i když měli hosté mírně navrch, houževnatě bojující domácí celek se držel na dostřel. A to hlavně díky doskokům, v této kolonce měli domácí hráči o 5 více. Poločas skončil 39:46, což by za normálních okolností a plné sestavě domácích byl úspěch, ale trenér Pištěcký od svých hráčů čekal určitě lepší výsledek. Není tedy divu, že si náš lodivod o poločasové přestávce z plných plic „odložil“ co měl na srdci.

V první půli chtěl náš lodivod pošetřit nejvytíženějšího hráče našeho týmu Spencera Svejcara, ale ve velké přestávce usoudil, že to bez něj na hřišti nepůjde. Obraz hry se sice moc nezměnil, SLUNETA se na každý koš nadřela a spíše volila střely ze střední a dlouhé vzdálenosti a domácí, hrající v naprosté pohodě a taženi Watermanem (27 bodů za 3 čtvrtiny), se stále drželi na dostřel. Do čtvrté desetiminutovky se šlo za stavu 63:71.

Definitivní odpor domácích jsme zlomili až v posledním dějství, bylo to hlavně zásluhou aktivní hry DJ Hanese, kterému mocně asistoval Rakočevič, ten odvedl hodně velké penzum černé práce pod košem. Náskok SLUNETY se vyšplhal na více jak 20 bodů, a tak utkání mohli dohrát mladíci. Pro úplnost dodáváme konečný výsledek 68:94. V dalším kole čeká SLUNETU těžký oříšek, bude hostit USK Praha.

NH Ostrava – SLUNETA Ústí nad Labem 68:94 (20:26, 39:46, 63:71)
Body domácí: Wateman 29, Heinzl 11, Havlík 8, Navrátil 6, Týml 5, Lukáč 4, Alleyn 3, Snopek 2
Body hosté: Hanes 22, Rakočevič 21, Šotnar 12, Fait 11, David 10, Pecka a Autrey po 5, Maděra a Wiesner po 3, Svejcar 2
Trojky: 20/4 – 28/10
Trestné hody: 14/12 – 21/18
Doskoky: 41 - 45
Osobní chyby: 21 - 19