Před skvělou kulisou prohráváme s mistrem

Po dlouhé sérii venkovních utkání se SLUNETA předvedla na domácí palubovce. A nečekal ji žádný lehký soupeř, na sever Čech dorazil mistr z Opavy. Hostující trenér Czudek postrádal svého dvorního rozehrávače Šiřinu, ale do služby se mu přihlásil pointguard Kouřil, který také začínal utkání na rozehře.

Vstup do utkání měli hosté excelentní, v ofenzivě míč rychle putoval z ruky do ruky a byly z toho volné střely za 3 body a bohužel pro SLUNETU úspěšné. Za první čtvrtinu stihli Opavští vstřelit 5 trojek! Naštěstí domácí zabrali a už dvouciferný náskok Slezanů snížili do první přestávky na 19:26.

Obe celky nepolevovaly v ofenzivní činnosti ani v druhé desetiminutovce, jenomže hosté měli lepší procento střelby za 3 body (18/9), a tak není divu, že se šlo do šaten za stavu 45:56. Hlavními bodovými tahouny Opavských byli Kouřil a Jurečka. Pokud chtěla SLUNETA uspět, musela rapidně zlepšit obranu v druhém poločase.

Po přestávce zavelel k obratu Lamb Autrey rychlými 5 body a do provozní teploty se dostal i Ty Nichols. Bylo z toho snížení na 62:67 a logicky musel přijít oddechový čas pro hosty. Ti se pak vrátili ke své hře a opět si pomohli střelbou z dlouhé vzdálenosti a po 30 minutách drželi stále vedení 65:71.

Schylovalo se k dramatické poslední čtvrtině. Ale tomu se Opavští chtěli vyhnout a dvěma slepenými trojkami donutili za stavu 65:77 k rychlému oddechovému času. Ten nepomohl a Pandy stále tahaly za kratší konec, Opavští hráli ve velké pohodě a když už netrefili nějakou trojku, tak si zkušeně došli pro faul. V polovině posledního dějství SLUNETA dokázala díky Nicholsovi a je ho aktivitě stáhnout opět na pouhých pět bodů 78:83 a hostující lodivod sahal po dalším oddechovém čase. Utkání gradovalo ve skvělé atmosféře, domácí Lamb Autrey dokonce snížil trojkou na 89:92, ale hosté měli dnes skvělého Radovana Kouřila, který 41 vteřin před koncem základní hrací doby trefuje svou už 7! trojku a vlastně rozhoduje zápas. Zkušený tým Petra Czudka si už vedení pohlídal a odváží si z Ústí výhru.

Kryštof Vlček (asistent trenéra Opavy):
„My jsme velmi rádi za výhru v Ústí, které se nerodilo lehce a zároveň jsme tady dlouho nevyhráli. My jsme začali poměrně slušně, rozhodili jsme Ústí zónou a totálně jsme vymazali střelce Rowena, který se nemohl trefit celý zápas. To samé se nám dařilo na Autreym, ale pouze první poločas. Nás v prvním poločase držel Radovan Kouřil a Šimon Puršl, který ke svým bodům přidal ještě 4 asistence, které byly velmi důležité. Druhý poločas byl divácky velmi atraktivní, samozřejmě domácí by chtěli, aby dopadl opačně, ale velmi důležitou trojku dal Honza Švadrlík a potom dvě Radovan Kouřil a tím se zápas uzavřel. I když američtí rozehrávači dělali, co mohli, tak na nás to v koncovce nestačilo a za to jsem velmi rád.“

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Dneska Opavě paradoxně vůbec nevadilo, že neměla Kubu Šiřinu, protože si přivezli Radovana Kouřila, který nás ve finále porazil, protože dal 7 trojek a skvěle dirigoval svůj tým. My jsme do utkání nevstoupili vůbec dobře, spíše jsme navázali na ten Kolín. V druhém poločase jsme se to pokusili zvrátit, začali jsme lépe bránit i lépe útočit, ale na tak dobrý tým, jako je Opava to bohužel nestačilo, musíme se dát dohromady, máme doma Nymburk a pak jedeme do Děčína.“

Radovan Kouřil (hráč Opavy):
„Zápas se bude hodnotit docela dobře, protože jsme ho dotáhli do vítězného konce. Tady se nehraje nikdy jednoduše, protože Ústí je na domácí půdě hodně silné a obzvlášť letos mají výbornou formu, kdy po prvních 4 prohrách dostali slinu a začali hrát velmi dobře. Nám se povedla první čtvrtka, hráli jsme solidně, hráli jsme to, co jsme chtěli, dokázali jsme si vytvořit dobré pozice, které jsme proměňovali, ale i tak jsme se nedokázali odlepit na nějaký větší rozdíl. Bylo to vyrovnané celý zápas, Ústí kousalo a my jsme rádi, že jsme nakonec dokázali urvat tu výhru.“

Lamb Autrey (hráč SLUNETY):
„Těžký zápas, začali jsme hodně pomalu, pak jsme se dostávali zpátky do zápasu, ale oni měli odpověď na všechno, co jsme vymysleli a trefovali velké střely. Kdybychom začali první poločas tak, jako jsme začali ten druhý, tak by byl výsledek úplně jiný. Byl to určitě zápas, ve kterém jsme se chtěli vrátit na vítěznou vlnu

SLUNETA Ústí nad Labem - BK Opava 91:96 (19:26 45:56 65:71)
Body domácí:
Nichols 22, Autrey 21, Váňa 15, Pecka 12, Johnson 10, Nábělek 7, Rowan a Karlovský po 2
Body hosté: Kouřil 31, Jurečka a Puršl po 11, Farský 10, Pecháček 9, Zbránek 7, Švandrlík a Mokráň po 6, Slavík 5
Trojky: 25/10 – 35/17
Trestné hody: 19/17 – 21/13
Doskoky: 41 - 43
Osobní chyby: 22 - 18