Překvapení se nekonalo

Nesnadný úvod své trenérské kariéry a špatný vstup do nové sezóny má za sebou Tonda Pištěcký se svými svěřenci. Los nám jako prvního soupeře přidělil Opavu. Po dlouhé cestě to v první čtvrtině to vypadalo, že naši hráči jsou stále v autech, Opavští na nás vlétli s velkou chutí a třicet bodů za první čtvrtinu mluví za vše (30:21).

Díky povedené první desetiminutovce se domácí dostali do tempa a začali hrát s velkým přehledem a nedovolili našim hráčům téměř nic. V našem dresu se nejvíce dařilo Smithovi (18) a Peckovi (14), druhý jmenovaný přidal ke svým bodům ještě 8 doskoků, ale ani to nestačilo a Slezané si pomalu, ale jistě budovali náskok (poločas 52:35).

Ani „důrazný“ proslov trenéra nic na našem herním projevu nezměnil, hráči si nedokázali vybudovat dobré střelecké pozice a naopak domácí pokračovali ve spanilé jízdě a bavili na náš úkor necelou tisícovku fanoušků. Zbytek zápasu se pak už dohrával, protože ani přes veškerou snahu jsme nedokázali čelit soupeřově tempu hry. Nezbývá než, pogratulovat Opavským, poučit se z chyb a připravit se na domácí zápas s Tury. Konečný stav byl nakonec 93:60.

BK Opava – Ústí nad Labem 93:60 (30:21, 52:35, 71:47)

Body Opava: Cvek 19, Gniadek 18, Šiřina 17, Jurečka 11, Dragoun 9, Vlček a Bujnoch 7, Kouřil 5
Body SLUNETA: Smith 18, Pecka 14, Votroubek 9, Glover a Bosák 6, Šmid 4, Šotnar 3

Trojky: 26/12 – 17/2
Trestné hody: 17/9 – 6/4
Doskoky: 30 – 30
Asistence: 21 – 13
Osobní chyby: 13 – 19