Přepisujeme historii!

Tak tomu se říká vrchol základní části. SLUNETA zajížděla v posledním kole základní části Kooperativa NBL na horkou palubovku Děčína. Kdo basketbal sleduje, tak ví, že Ústí nevyhrálo v Děčíně dlouhých 16 let. Druhý únor 2019 se do historie ústeckého basketbalu zapíše velkým písmem, parta kolem Tondy Pištěckého dokázala něco nevídaného, až ve třetím prodloužený udolat Válečníky!

Pokud jste si tento zápas nechali utéct, tak už můžete jenom litovat, protože hráči obou týmů se vydali se všech sil, hrál se rychlý, moderní basketbal a atmosféra v hale byla opět jedinečná. Popisovat průběh zápasu nemá moc cenu, poněvadž oba celky hrály vyrovnanou partii po celých 40 minut. Po vzoru každý chvilku tahá pilku, byl vždy jeden celek nahoře, vedl o 5 bodů, pak přišla série soupeře a opět se začínalo od nuly.

První mečbol měl na ruce ústecký Justin Martin, který 18 vteřin před koncem základní hrací doby mohl ze šestky posunout SLUNETU do jednobodového vedení, ale proměnil jenom jednu – mečbol Válečníci, ale ani jejich střela se neujala, takže se jde do prodloužení. Tvrdá bitva pokračuje, týmy se střídají ve vedení a tentokrát to jsou Válečníci, kteří vyrovnávají 22 vteřin před koncem prvního prodloužení na 88:88.

V další pětiminutovce je už na hráčích vidět únava, ale i tak nikdo nikomu nedá nic zadarmo. Ani druhé prodloužení nepřineslo rozhodnutí a za stavu 99:99 se šlo do dalšího prodloužení. To otevřel trojkou domácí Feštr, ale na jeho koš jsme reagovali sérií 8-0, když se postupně trefil za tři body Pecka se Svejcarem a Wallace přidal další koš za dva body. SLUNETA vede o pět bodů a hráčům nezbývá než se vydat z posledních sil a ubránit poslední nápor Děčína, když pak Autrey snižuje na 106:109, zbývá do konce hrací doby minuta a 52 vteřin. Ústeckým se naštěstí podaří ubránit útok domácích, který opět za tři body zakončuje Autrey. Nejednomu fanouškovi Ústí se pak zastavilo srdíčko, když náš Houška drží doskok v ruce, ale míč mu vykluzuje a odráží se zpět k Autreymu, jenž má možnost opět vystřelit za tři body. Naštěstí se ani jedna jeho střela neujala a přepis historie je dokonán. Ústí vítězí v Děčíně po 16 letech 106:109!

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 106:109 (20:20 37:43 59:59 82:82 88:88 99:99)

Body domácí: Carlson 18, Pomikálet, Autrey a Šiška všichni po 15, Ježek 13, Feštr a Grunt po 12, Kroutil 4, Landa 2
Body hosté: Pecka a Houška po 22, Wallace 21, Šotnar 11, Svejcar 10, Martin 7, Šmíd 6, Wisseh 5, Fait 3, Šteffel 2
Trojky: 38/10 – 35/12
Trestné hody: 28/18 – 24/19
Doskoky: 51 - 51
Osobní chyby: 22 - 27