Přijíždí mistr a účastník Champions League

Po dlouhé sérii venkovních utkání se představí A-tým konečně zase doma. Na sever dorazí mistr z Opavy. Slezané naposledy prohráli v rámci Kooperativa NBL v říjnu, když, obdobně jako SLUNETA, padli v Kolíně. Pak přišla vítězná série, ve které svěřenci Petra Czudka nejprve uhájili svou palubovku před nájezdem Válečníků, poradili si i na palubovce Pardubic a zvládli také severomoravské derby na domácí palubovce proti Ostravě.

Vzhledem k tomu, že právě Opava ukončila panování Nymburka, zasloužila si hrát v letošní sezóně hrát také Ligu mistrů. Tam už to výsledkově není úplně taková sláva, ale určitě neocenitelná zkušenost pro celý klub a odměna pro fanoušky za podporu.

Poslední kolo Ligy mistrů zavedlo Opavské do Litvy, konkrétně na palubovku Rytasu Vilnius. Opava odehrála povedený první poločas, ale ve druhém pak ovládli utkání domácí a došli si pro jasnou výhru 99:63. Navíc se v zápase zranil dirigent a bývalý reprezentant Šiřina a nad jeho startem visí otazník.

SLUNETA má za sebou také výjezd do ciziny, v rámci Alpe Adria Cupu jela do slovenské Spišské Nové Vsi, kde si hráči chtěli napravit reputaci po nevydařeném utkání v Kolíně. Domácí Rytíři ale byli proti a hodně kvalitní obranou dělali Ústeckým velké problémy, na druhé straně hřiště dobře stříleli ze střední a dlouhé vzdálenosti. A když k tomu v druhém poločase přidali ještě bleskurychlé protiútoky, neměly Pandy na Slovensku šanci.

Nicméně tímto zápasem skončila dlouhá série venkovních utkání a nyní se mohou ústečtí fans těšit, že se áčko představí konečně také doma. A to není jediná dobrá zpráva, po víkendu sice začíná reprezentační přestávka, ale tu využije SLUNETA k odehrání jednoho domácího utkání Alpe Adria Cupu, ve středu 22. 11. bude od 18.00 hod. hostit polskou Gornicu a v neděli 26. 11. přijde dohrávka 11. kola, kdy do SPORTCENTRA SLUNETA dorazí Spencer Svejcar, tedy Nymburk.

Honza Šotnar:
„Přijíždí Mistr a účastník Champions League. Pro náš tým to bude velká prověrka aktuální formy. Dokázali jsme vyhrát 7 z posledních 8 utkání, ale poslední utkání nám nevyšlo podle našich představ. Věřím, že jsme se poučili a na nedělní bitvu budeme dobře připraveni. Ačkoliv jsme v týdnu museli absolvovat náročnou cestu na východ Slovenska, ve zbytku týdne máme konečně možnost dobře trénovat a zaměřit na vylepšení našeho herního projevu. Hrajeme po měsíci opět doma a přijíždí Opava. Proto věřím v silnou diváckou kulisu, která nám pomůže prát se o vítězství

Honza Karlovský:
„Momentálně se nám nedaří najít naši flow v útoku a pak se trápíme i v obraně. Venkovní série byla dlouhá a věřím, že domácí utkání bude určitě o něčem jiném. Když se nám podaří vrátit se k naší hře, můžeme pomýšlet na vítězství, musíme ale začít od obrany.“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):