První dějství utkání bylo hodně útočné, zatímco na straně domácích se činil hlavně Bookert (celkem 31 bodů), nás zdobilo týmové pojetí hry a hledání volných pozic, které jsme následně proměňovali. Po prvních deseti minutách byl stav tedy 21:21. V druhé čtvrtině jsme se díky zlepšené obraně dostali do poločasového vedení 38:42.

V úvodu druhé půle se bodově ozval domácí Sehnal, jenž dvěma trojkami v řadě snížil na 46:47 a odstartoval tím bodovou přetahovanou, v níž žádný ze soupeřů nedokázal odskočit, až když domácí Raines proměňuje víceméně s klaksonem trojku a uzavírá skóre po 30 minutách na 62:59. Rozhodující sekvence celého utkání byly poslední 4 minuty a 43 vteřin, v tu dobu srovnává Sehnal na 70:70. Náš soupeř vycítil šanci, po naší neproměněné střele za 3 se trefuje Bookert za dva a v následném útoku ztrácíme míč a domácí Tůma proměňuje trojku. David Šteffel sice odpovídá stejnou mincí, ale to bylo z naší strany bohužel vše. Vysokoškoláci se dostali do euforie a posledních necelých 5 minut vyhrávají 15:3. Co může být v konečném zúčtování problém je fakt, že ze vzájemných zápasů jsme měli součet bodů vyšší o deset bodů, takže pokud prohrát, tak o méně než těch 10 bodů, ale novopečený reprezentant Tůma byl proti a 7 vteřin před koncem dává těžkou trojku přes obránce a uzavírá bodový účet utkání na 85:73.

I přes prohru zůstáváme na prvním místě tabulky skupiny A2, zatímco USK přeskočil Kolín a nyní je na 8. příčce. Do zbylých zápasů jdeme tedy s náskokem jednoho vítězství na USK a dvou na Kolín, tito dva soupeři se však ještě utkají mezi sebou.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 85:73 (21:21 38:42 62:59)

Body domácí: Bookert 31, Madsen 19, Sehnal a Raines po 13, Tůma 5, Křivánek 4
Body hosté: Singletary 15, Pecka 14, Votroubek 12, Šteffel 10, Svejcar 7, Robinson a Šmíd po 5, Treadwell 3, Šotnar 2
Trojky: 34/14 – 24/8
Trestné hody: 9/7 – 8/7
Doskoky: 35 - 32
Osobní chyby: 14 - 16