Prohráváme s Lions.

V dalším venkovním utkání, tentokrát u Vajgaru, chtěla SLUNETA zabojovat o skupinu A1, ale plány nám zkazili Lions, kteří po zlepšeném výkonu v druhém poločase zvítězili v napínavém souboji. Ale pojďme popořádku.

Slibný začátek dával kouči Pištěckému a jeho hráčům naději, že zápas skončí dobře pro nás, po první desetiminutovce jsme vedli už 14:25. Na útočné polovině se nám dařilo a obrana šlapala také na plné obrátky. Domácí Lions se nemohli trefit z větší vzdálenosti. I druhá čtvrtina byla v naší režii a do šaten se šlo za stavu 39:47.

Úvod druhé půle ovládli domácí, kteří po našich ztrátách trefili tři trojky v řadě a najednou tu bylo vedení Lions 48:49. Od té doby se začala hrát vyrovnaná bitva. Hrálo se tvrdě a hráči na obou stranách rychle sbírali fauly a oba trenéři museli stále hlídat, aby se jejich hráči nevyfaulovali moc rychle. Po 30 minutách už vedli domácí 65:63. S ubíhajícím časem začali mít Lions navrh, našim borcům jakoby došel střelný prach a Jindřichohradečtí si najednou vybudovali vedení do koncovky 80:72. I tak ale naši borci bojovali a 40 vteřin před koncem základní hrací doby se dotáhli na 84:82. Závěr však patřil opět Lions, kteří si vybojovali před skvělou kulisou vítězství 88:84. Tato prohra nám hodně komplikuje cestu do nadstavbové skupiny A1, obzvláště když USK doma dokázal porazit Pardubice.

Lions J. Hradec - SLUNETA Ústí nad Labem 88:84 (14:25 39:47 65:63)

Body domácí: Lipkins 28, Brooks 17, Zuzák 15, Canty 12, Šustek a Šoula po 5, Tawiah 4, Fait 2
Body hosté: Thompson 21, Šotnar 18, Abercrombie 12, Pecka, Šteffel a Bosák všichni po 9, Smith 5, Šmíd 1
Trojky: 25/11 – 23/9
Trestné hody: 22/17 – 34/23
Doskoky: 37 - 39
Osobní chyby: 26 - 22