První čtvrtfinále jasnou záležitostí pro favorita

Po předkole play-off začaly v rychlém sledu vyřazovací boje, SLUNETA do nich šla z neoblíbené osmé příčky, což znamená, že se ve čtvrtfinálové sérii narazí na Nymburk. Série hraná na 3 vítězná utkání začala v neděli u mistra.

Nymburští nechtěli připustit žádné drama a do zápasu vstoupili velmi soustředěně, a navíc velmi dobře stříleli. Díky tomu šli rychle do vedení a po prvních pěti minutách to bylo 26:11. Za SLUNETU se dokázal v tomto období prosadit Tucker Haymond (7 bodů), ale i tak si velmi produktivní domácí hráči došli pro vedení 35:14.

Druhou čtvrtinu začali Ústečtí dobře, zlepšili obranu a několikrát nenechali ani soupeře vhodit míč do hry. Bohužel SLUNETU opět trápily doskoky pod vlastním košem, Nymburk měl za poločas 29 doskoků a z toho 11 útočných, a pokud chcete hrát s mistrem vyrovnanou partii, nesmíte si takový výpadek dovolit. Do šaten se tak šlo za stavu 57:28.

Také vstup do druhé půle vyšel dobře hostům, díky zlepšení na útočné polovině, hlavně díky Lambovi Autreymu, přišlo snížení na 66:43. To se ale nelíbilo domácímu trenérovi, a tak přišel oddechový čas. Po něm se domácí trefili v rychlém sledu za 3 body a hra se zase vrátila do zajetých kolejí, kdy si hráči mistra dělali, co chtěli a po 3 čtvrtinách vedli už 80:50.

A jelikož hostující hráči nedokázali zastavit domácí v jejich hře ani v posledním dějství, došel si mistr pro jasné vítězství a ujímá se vedení 1:0 na zápasy. Další utkání se hraje opět zítra ve stejné hale, tedy v Nymburce.

ERA BASKETBALL NYMBURK - SLUNETA Ústí nad Labem 99:61 (35:14, 57:28, 80:50)
Body domácí: Zimmerman18, Prewit 17, Dalton 12, Benda a Harding po 10, Hruban 9, Šafarčík 6, Tůma a Palyza po 5, Rylich 3, Kovář a Jirák po 2
Body hosté: Autrey a Haymond po 12, Pecka 11, Rakočevič 10, Fait 7, Hanes 4, Stegbauer 3, Haiblík 2
Trojky: 27/11 – 30/8
Trestné hody: 16/14 – 6/5
Doskoky: 50 - 29
Osobní chyby: 10 - 14
Odkaz na statistiky utkání (web nbl.basketball).