První čtvrtfinále pro Děčín

Drama s názvem čtvrtfinálová série Ústí – Děčín právě dostala hodně zajímavý náboj, SLUNETA totiž uhrála slušný výsledek v Děčíně a do domácí odvety jde „pouze“ s šestibodovým mankem.

Basketbaloví fanoušci jsou nadšeni, tolik severočeských derby v tak krátké době tu snad ještě nebylo. Po prvním střetnutí v Ústí, které ovládla SLUNETA, nyní přijdou na řadu dvě pohárová derby a jedna ligová odveta.

První čtvrtfinálové utkání dokázali Válečníci doslova vybojovat pro sebe v poměru 85:79, což znamená, že pokud chtějí svěřenci Tondy Pištěckého postoupit do Final 4, musí ve středu, 24. 1. vyhrát na domácí půdě minimálně o 7 bodů.

Dle výsledku zápasu by si člověk mohl říci, že to bylo vyrovnané utkání, ano, bylo, ale jenom první čtvrtinu, kdy se nejprve oba soupeři oťukávali, aby pak v hodně agresivním zápase začali mít navrch domácí. Stalo se přesně to, co většina fandů očekávala, tedy velký boj o každý centimetr palubovky. Naši hráči si v prvním poločase jen těžko vytvářeli volné pozice pro střelu, a tak se naše hra zvrhla do hry 1 na 5, což zase hrálo do karet domácím. Ti se díky několik trojkám dostávali do většího vedení, které se během třetí čtvrtiny vyšplhalo až na 21 bodů. Se SLUNETOU bylo zle. Naštěstí se v druhé půli probral Donald Robinson, který byl do té doby, jak se říká, nulový. Donald svými trojkami nakopl svůj tým k velké stíhací jízdě a najednou nás bylo na hřišti plno a Válečníci se dostávali do útlumu.

V samotném závěru ale domácí trefili z rukou Feštra dvě důležité trojky a nakonec uhájili domácí hřiště v poměru 85:79, což je celkem slušná výchozí pozice pro náš tým do domácí odvety.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 85:79 (19:15 45:32 64:57)

Body domácí: Houška 15, Pomikálek 14, Feštr 11, Ježek 10, Šiška 9, Halada, Grunt a Landa všichni po 6, Krakovič 5, Bažant 3
Body hosté: Singletary 18, Robinson 16, Pecka 12, Šteffel 11, Teague 7, Šmíd a Svejcar po 6, Votroubek 2, Šotnar 1
Trojky: 22/8 – 21/8
Trestné hody: 21/17 – 25/17
Doskoky: 35 - 33
Osobní chyby: 21 - 22