První čtvrtfinále pro Medvědy

Na Velký pátek začal i velký souboj mezi 4. a 5. celkem nadstavbové skupiny A1, tedy mezi Kolínem a Ústím. Pro SLUNETU to je velká šance probojovat se poprvé v novodobé historii do semifinále, i když si moc dobře uvědomuje sílu soupeře, kterou také v prvním čtvrtfinále pocítila.

Úvod utkání obstaral pro domácí jejich kapitán Číž, který rychlými 3 trojkami nastartoval své střelecké představení, a i když jmenovaný leader Medvědů stihl 4 trojky v první čtvrtině, dokázala SLUNETA, především díky bodům Josepha, přehoupnout na svou stranu, po úvodní desetiminutovce byl stav 20:22.

Ve druhé čtvrtině se stav vyvíjel také dobře pro hosty, začal se trefovat i hostující kapitán Láďa Pecka, domácí držel ve hře opět Číž (17 bodů za poločas), do šaten se šlo za stavu 37:42.

O osudu utkání rozhodl nakonec první pětiminutovka druhé půle, ve které Medvědi předvedli šňůru 16:2 a SLUNETA musela dotahovat. Jenomže v útoku neměla svůj den, ale i tak bojovala, a ještě do konce třetí čtvrtiny stáhla na 61:58.

Poslední čtvrtina byla extrémně vyrovnaná, ale Ústí se v útoku trápilo a v rozhodujících chvílích zradila i střelba trestných hodů. I tak dospělo utkání do dramatické koncovky. Minutu a půl před koncem základní hrací doby sice doskakujeme vlastní neúspěšnou střelu, ale míč nám vykluzuje z ruky a z následného protiútoku domácí zvyšují už na 78:74. Ústí jde do útoku, ale dopouští se laciné ztráty a Lošonský posílá svůj tým do šestibodového vedení. Láďa Pecka sice ještě sníží dvojkou a podaří se dokonce i ubránit a dojít si pro faul, ale pak Lamb Autrey trefuje jen jednu šestku (80:77). V posledním náporu SLUNETA získala sice míč, Joseph i trefuje trojku z rohu, ale před střelou bohužel přešlápl outovou čáru, takže koš neplatí a domácí si už pohlídali výhru z čáry trestného hodu.

SLUNETA se tedy vrací z prvního utkání s nepořízenou, ale hned zítra bude mít druhou šanci na loupež v medvědím hnízdě.

GEOSAN Kolín - SLUNETA Ústí nad Labem 81:77 (20:22 37:42 61:58)
Body domácí: Číž 35, Lošonský 19, Petráš 16, Mareš 5, Novotný 3, Křivánek 2, Jelínek 1
Body hosté: Pecka 19, Joseph 18, Svejcar 11, Autrey 9, Fait 6, Haiblík a Spencer po 5, Johnson 4
Trojky: 35/11 – 21/4
Trestné hody: 11/8 – 30/19
Doskoky: 38 - 41
Osobní chyby: 26 - 17