První čtvrtfinále pro SLUNETU, ale…

Poprvé v historii klubu se SLUNETA probojovala do vyřazovacích bojů evropského poháru, ve kterém narazila na ambiciózní KK Škrljevo z Chorvatska.

První čtvrtinu zahájili lépe hosté a prvních deset minut se oba celky soustředily spíše na útok než na obranu. Díky lepšímu procentu střelby vyhráli první desetiminutovku hosté 17:24.

V druhém dějství se hra už vyrovnala, ale stále nám dělala problémy nátlaková obrana Škrljeva, a tak se do šaten šlo za stavu 40:43. Až ve třetí čtvrtině jsme dokázali konečně najít recept na obranu hostů, bodově náš tým táhli hlavně Pecka s Martinem. Po třiceti minutách to pro SLUNETU vypadalo už hodně dobře (69:65). A ani prvních osm minut posledního dějství nic nenasvědčovalo tomu, že by si naši hráči neměli dojít pro vítězství. Když dvě minuty do konce Láďa Pecka smečuje míč do koše, zvyšuje už na 90:76. Pak ale soupeř rozjel naprosto drtivý tlak a náš mentální kolaps jim navíc dovolil ukrajovat bod po bodu z našeho náskoku. V závěru se naši hráči ještě museli o výhru obávat, ale naštěstí uhájili jednobodovou výhru 90:89,  o které rozhodla závěrečná šňůra soupeře 13:0.

Vzhledem k tomu, že se hraje na dva zápasy a skóre se sčítá, není o ničem rozhodnuto a SLUNETA pojede do Chorvatska k odvetě s hubeným náskokem jednoho bodu.

Damir Rajkovič (hosté):
"Gratuluji Ústí k dnešní výhře. Odehráli jsme dobrý první poločas, ve třetí čtvrtině jsme však měli obrovské problémy v obraně, proto jsme dostali 29 bodů. Poté jsme začali hrát agresivněji a dokonce jsme mohli i vyhrát. Myslím, že domácí zápas ve Škrljevu bude skvělým představením mezi dvěma výbornými soupeři."

Antonín Pištěcký (domácí):
"My jsme se do Alpe Adria Cupu přihlásili ze dvou důvodů. Zaprvé jsme chtěli odehrát více zápasů, zadruhé jsme chtěli poznat i jiné typy basketbalu. A to byl přesně dnešní případ, protože v prvním poločase jsme se setkali s typem obrany, na který v naší lize nenarazíme. Soupeř měl v prvních dvou čtvrtinách výtečnou obranu a my jsme prostě nevěděli, co s tím máme dělat. Zejména ve třetí čtvrtině jsme si s tím ale dokázali poradit a předváděli jsme parádní basketbal. Jenže výsledek je nakonec takový, jaký je, protože v posledních dvou minutách, kdy jsme měli čtrnáctibodový náskok, jsme udělali šest ztrát a soupeři dovolili šňůru 13:0. Oni měli čtyři fauly, takže to měli o to těžší, ale my jsme udělali nějaká hloupá rozhodnutí, z nichž vzešly laciné ztráty. Dostali jsme 23 bodů po ztrátách... Přesto jsem strašně rád za dnešní zkušenost, byl to parádní zápas a moc se těšíme na odvetu v Chorvatsku, dvojzápas zůstává otevřený."

SLUNETA Ústí nad Labem – KK Skrljevo 90:89 (17:24, 40:43, 69:65)
Střelci SLUNETA: Pecka 24, Martin 20, Wisseh 10, Šmíd a Wallace po 9, Houška 7, Šteffel 5, Svejcar 4, Fait 2
Střelci Škrljevo: Uljarevic 26, Bamjak 22, Krstanovi 12, Yacoubou 11, Usic 8, Williams 6, Sarac 4