Oba týmy mají hodně podobnou historii posledních zápasů. Ústí prohrálo v televizním utkání před kamerami České televize na USK v samotném závěru. Děčín sice vyhrál poslední ligové kolo doma s Kolínem 101:76, ale v pohárovém utkání, také s týmem USK, prohrál na domácí palubovce, a to i přesto, že hosté dorazili do Děčína v 7 hráčích.               

Oba celky mají tedy co napravovat a kdy jindy si udobřit fanoušky, než při klasickém severočeském derby? Otázkou zůstává, v jakých sestavách oba soupeři nastoupí, oba kempy mlží, ale jedno je jasné, opět se očekává jedna z největších návštěv našich utkání a bouřlivá atmosféra, kterou jen tak nikde fanoušci nezažijí.

Vzájemná historie hovoří jasně pro Válečníky, v zápasech z posledních 4 ročníků NBL jsme dokázali Děčín porazit pouze jednou, bylo to 27. 3. 2016 při výročí oslav 70 let basketbalu v Ústí. V neděli to bude opět velký boj a my doufáme, že si ho nenecháte ujít.

Antonín Pištěcký:
„V neděli přivítáme na naší palubovce trojnásobného vicemistra NBL, a sice BK Armex Děčín. Děčínští si dokázali v posledních třech kolech domácí soutěže připsat postupně tři vítězství nad Pardubicemi, Brnem a Kolínem a opět se v tabulce posunul na přední pozice, kam již několik let neodmyslitelně patří. Čeká nás kvalitní soupeř s agresivitou na obou polovinách hřiště, se kterou se budeme muset jednoznačně vypořádat, pokud budeme chtít přemýšlet nad úspěchem. O kvalitě kádru se asi nemá cenu rozepisovat. Hovoří za ní jasně výsledky, které dokázali naši sousedé uhrát i přes kolikrát nekompletní sestavu. Nezbývá nic než pozvat všechny příznivce severočeského basketbalu na již tradiční derby s perfektní diváckou kulisou.“

Stanislav Votroubek:
„Rozhodně máme co napravovat a derby je ideální příležitost. Každopádně budeme čelit velké agresivitě na obou stranách hřiště, ale věřím, že se s tím dokážeme popasovat a předvedeme fanouškům velký boj. Všichni se těšíme na atmosféru v hale a věříme, že nás fanoušci podpoří!“

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Michal Šotnar – rekonvalescence po zlomenině zápěstí

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): #SLUvsDEC #derby