První domácí výhra

V 6. kole Kooperativa NBL hostila SLUNETA doma mladý tým z Olomoucka a bylo jasné, že ji nečeká nic lehkého, protože soupeř při svém posledním výjezdu na sever dokázal zvítězit v Děčíně. Ústečtí ale také našli formu a po výhrách v Ostravě a trochu i překvapivě v Pardubicích chtěla navázat na dobré výkony a připsat si také první domácí výhru.

Jenomže lépe začali hosté, rychlý přechod do protiútoku a trápení domácích v útoku rezultovalo v rychlé vedení hostů 1:9, načež musel domácí kouč reagovat oddechovým časem. Pak se Ústečtí srovnali a šňůrou 9:0 otočili vývoj utkání a od té doby se hrála vyrovnaná partie, prvních deset minut utkání skončilo 19:22.

Hosté se drželi ve hře hlavně díky rychlé hře a dobrému procentu střelby ze střední a velké vzdálenosti. Naopak domácí limitovaly ztráty, ale i přesto se hrál hodně ofenzivní zápas, a tak oba trenéři vyzkoušeli v obraně zónu, ale ani to nezabrzdilo rychle narůstající skóre. A když Martin Nábělek svou trojkou uzavřel bodový účet první půle, svítilo na tabuli skóre 47:46.

Druhou půli začali pro změnu lépe domácí a mini šňůrou 5:0 donutili hostujícího kouče k rychlému oddechovému času. Ale po něm navázali opět lépe domácí a pokračovali v náporu a utekli hostům na 58:46. SLUNETA dále s chutí útočila, a když Johan Haiblík dvěma slepenými trojkami zvyšuje už na 73:55, musí si hostující lodivod vzít další time-out. Ústecká čtvrtina snů s dílčím skóre 40:19 nakonec znamenala vedení SLUNETY 87:65.

Ještě, že si domácí hráči vybudovali tak vysoké vedení, protože do poslední desetiminutovky vstoupili velmi laxně a hosté nesložili zbraně a snížili ještě náskok, ale k žádnému dramatu nedošlo a SLUNETA si došla v nepěkné poslední čtvrtině pro výhru 105:87.

Nároční program pokračuje nedělním utkání, ve kterém bude Ústí hostit Slavii.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Dneska důležité vítězství! Nebylo to teda příliš hezké, Olomoucko hraje trochu atypický basketbal na naši ligu, což nám moc nevyhovovalo a první poločas jsme se jim přizpůsobili. O přestávce jsme si v šatně nějakým způsobem promluvili, do třetí čtvrtiny jsme vstoupili dobře, dali jsme čtyřicet bodů a zápas jsme otočili. Celkově se mi však výkon a přístup nelíbil oproti tomu, jak jsme zahráli v Ostravě a v Pardubicích, kde jsme byli koncentrovaní od 1. do 40. minuty. Dnes jsme se trochu trápili, ale vítězství o dvacet bodů se počítá.

Andrew Jay Hipsher (trenér Olomoucka):
„Veškerý kredit jde Slunetě, jejich trenérskému týmu a hráčům, odehráli výbornou třetí čtvrtinu, naši hráči začali s velkou energií, ale na konci zápasu nám došla šťáva, a i když jsme se ještě snažili něco s výsledkem udělat, ale to se nepovedlo, takže gratuluji Slunetě.“

Erik Klepač (hráč Olomoucka):
„Do zápasu jsme vstoupili solidně, vedli jsme 9:1. Postupně se ale hra vyrovnala a každý chvíli těsně vedl a chvíli těsně prohrával. Do šaten se šlo za stavu mínus jedna pro nás, řekli jsme si, že do třetí čtvrtiny vlétneme s cílem utkání ukončit. Bohužel jsme ale sami inkasovali 40 bodů, což nás semlelo. Do závěrečného dějství jsme šli s tím, že neprohrajeme o víc jak o dvacet bodů, dělali jsme také všechno pro to, abychom to ještě otočili v náš prospěch, ale už se nám nepovedlo manko dohnat a prohráli jsme o 18 bodů.“

Lamb Autrey (hráč SLUNETY):
„V první půli jsme začali hodně pomalu, věděli jsme, že to bude těžké, ale v druhé půli jsme zlepšili obranu, doskoky, běhali jsme rychle dopředu, prostě hráli naši hru. Důležitá výhra a těšíme se na další zápas.“

SLUNETA Ústí nad Labem - BK REDSTONE Olomoucko 105:87 (19:22 47:46 87:65)
Body domácí: Nichols 28, Pecka 20, Nábělek 16, Autrey 13, Haiblík 11, Johnson 9, Žikla 6, Karlovský 2
Body hosté: Shaver Jr. 21, Brayer 19, Bailey 17, Hemphill 10, Škranc 6, Tkadlec 5, Klepač 4, Feštr 3, Žák 2
Trojky: 18/10 – 22/7
Trestné hody: 18/15 – 20/18
Doskoky: 34-28
Osobní chyby: 19 - 22