První domácí výhra.

A hned v alpsko-adriatické lize, náročný program se podepsal na našem slovinském soupeři z města Šenčur. Tým totiž cestoval včera k prvnímu utkání ve skupině do Gliwic (které nás čekají za týden), tam sehráli své utkání, které také nebylo vítězné, a dnes přijeli do Ústí.

Naopak naši borci si chtěli spravit chuť z prvního domácího zápasu s Pardubicemi a svým skvělým fanouškům se odvděčit výhrou. A to se povedlo. Od samého začátku byl na hřišti jen jeden tým, naši borci si otevřeli střelnici a už výsledek první čtvrtiny naznačoval další vývoj zápasu, po deseti odehraných minutách svítilo na tabuli skóre 32:15.

Dobrou zprávou pro fanoušky byl výkon nového hráče, který je u nás na dvoutýdenní try-out, Marko Stevanovic zaznamenal 14 bodů a 3 doskoky, navíc se prezentoval velmi bojovným výkonem a některými pěknými akcemi. Nejvíce se však dařilo Láďovi Peckovi, který svým double-doublem (34 bodů a 10 doskoků) vyslal jasnou zprávu našim evropským sokům.

Zbytek zápasu pak byl průběhem hodně podobný první čtvrtině, naši hráči se dostali do herní pohody a předváděli agresivní obranu, z které přecházeli do rychlých protiútoků. Náskok SLUNETY se vyšplhal v průběhu až na 30 bodů a největší otázkou tak zůstávalo, zda stihnou naši borci dát divácky oblíbenou stovku. A i to se povedlo. Trenér Tonda Pištěcký měl možnost pustit do hry všechny hráče a rozložit minuty na celý kádr, a tak jsme na hřišti mohli vidět i Pepu „Pokyho“ Pokorného, jenž se uvedl skvělou individuální akcí a celá hala byla na nohou.

Po  skvělém představení si naši borci připisují první domácí výhru a první body do Alpe Adria Cupu.

SLUNETA Ústí nad Labem – KK Šenčur 106:79 (32:15, 53:34, 80:55)

SLUNETA: Pecka 34, Svejcar 16, Wisseh 15, Stevanovic 14, Šteffel 14, Houška 8, David 2, Pokorný 2, Šotnar 1

Trojky: 28/13 – 19/8
Trestné hody: 12/11 – 24/15
Doskoky: 35 – 32