První prohra v Alpe Adria Cupu

Ve středu měla SLUNETA na programu dlouhou cestu do rakouského Kapfenbergu k druhému utkání Alpe Adria Cupu. Domácí tým OSC Capital Bulls zatím vévodí skupině B s dvěma výhrami. SLUNETA zatím stihla odehrát pouze jedno utkání, které sice vyhrála, ale i tak jí náleží třetí příčka.

První čtvrtina zápasu začala hodně ofenzivně a oba týmy byly v ofenzivě hodně produktivní, ale díky lepšímu procentu střelby, obzvláště za 3 body (11/6), si mírné vedení drželi domácí Býci. Do druhého dějství se šlo za stavu 28:19.

V druhé desetiminutovce domácí ještě více přitlačili v obraně a SLUNETA měla problém se prosadit v útoku a na obranné polovině si nevěděla rady s velmi dobře střílejícím soupeřem, není divu, že si ústecký lodivod vybral oba oddechové časy v krátké době po sobě. Nárůstu rozdílu ve skóre na dvouciferný však zabránit nedokázal. Ke konci poločasu Pandy zabojovaly, a když Martin Nábělek snižuje trojkou na 48:38, musí také domácí kouč sáhnout po oddechovém času. V posledních dvou minutách první půle si konečně Ústečtí seřídili mířidla a začali stahovat náskok soupeře, a tak o poločase svítilo na tabuli skóre 54:46.

Po přestávce nabídly hráči obou celků pěknou basketbalovou podívanou, jenom s tím rozdílem, že tentokrát ukázali, že umí také bránit. Najednou skóre tak rychle nenaskakovalo, a jelikož SLUNETA byla v defenzivní činnosti důslednější a dovolila soupeři pouze 9 bodů za třetí čtvrtinu, bylo skóre po 30 minutách vyrovnané 63:63.

Vyrovnaná bitva pokračovala i v posledním dějství, až do jeho poloviny, kdy přišel rozhodující okamžik utkání, za nerozhodného stavu se domácí Ali Sow trefil dvakrát za sebou za 3 body, navíc druhá trojka byla s faulem, díky tomu Bulls odskočili na 7 bodů, a i když SLUNETA zvládla ještě snížit na rozdíl 4 bodů, domácí ji k žádnému velkému zdramatizování utkání nepustili.

Ústí si připisuje první prohru v Alpe Adria Cupu a má nyní bilanci 1-1.

OSC Capital Bulls – SLUNETA Ústí nad Labem 87:79 (28:19, 54:45, 63:63)
Body SLUNETA: Nichols 26, Pecka 17, Váňa 11, Nábělek 8, Autrey 5, Rowan a Haiblík po 4, Johnson a Karlovský po 2
Body Bulls: Williams 28, Sow 21, Baumann 15, McCants 9, Zapf 5, Voetsch 4, Grgic 3, Okoro 2
TH: 26/20 – 19/14
Trojky: 29/13 – 33/9
Doskoky: 41 – 34
Osobní chyby: 19 - 22