První venkovní výhra

S jasným cílem odjížděla SLUNETA na druhou stranu republiky, a sice potvrdit stoupající formu a urvat výhru na Tatranu v Ostravě. Nečekalo je ale nic lehkého, basketbaloví fans určitě znají specifičnost ostravské haly a sílu svěřenců Adama Cholevy, obzvláště na domácí palubovce.

Utkání začali Ostravští hodně zostra a domácí playmaker Morgan dělal hodně velký průvan v ústecké obraně. Hlavně díky jeho bodům zvládla Ostrava odskočit na dvouciferný rozdíl už během první čtvrtky (21:8). Ale stejnou odpověď měli hosté, jež vedl Svejcar a díky jedenáctibodové šňůře se SLUNETA vrátila do hry a ukončila první čtvrtinu ve vedení 23:26.

V druhé půli se hrál pohledný, rychlý a bojovný basketbal, domácího kouče trápily osobní chyby jeho svěřenců, obzvláště rychlý 3. faul Morgana mu udělal trochu čáru přes rozpočet a jeho stěžejní hráč musel zbytek první půle prosedět na lavičce. Po vyrovnaném průběhu druhé desetiminutovky šly týmy do šaten za stavu 44:45.

Jako přes kopírák začala i druhá půle, domácí, už se svým vůdcem Morganam na hřišti, dokázali opět odskočit, ale hosté do dokázali opět vybojovat zpět, důležitou roli v tom sehrál také rozehrávač Callahan, který rozdával míče a když nebylo zbytí, tak i skóroval, za 30 minut stihl ústecký playmaker 20 bodů a dotáhl svůj tým ke skóre 63:64.

Velká bitva pokračovala i v posledním dějství, ale domácí nakonec doplatili na osobní chyby, když jejich opory nasbírali příliš faulů a už museli hodně obezřetně bránit, aby nevyfaulovali. Zápas směřoval do vyrovnané koncovky, ve které už měla navrch SLUNETA a díky několika ubráněným ofenzivám, kdy domácí nedokázali ani vystřelit na koš v časovém limitu, urvalo Ústí první venkovní výhru.

NH Ostrava - SLUNETA Ústí nad Labem 80:86 (23:26 44:45 63:64)
Body domácí:
Morgan a Radukič po 22, Majerčák 11, Belikov 10, Miligan 7, Svoboda 6, Šmíd 2
Body hosté: Svejcar 25, Callahan 20, Pecka 17, Martin, Haiblík a Johnson všichni po 8
Trojky: 29/8 – 23/8
Trestné hody: 14/10 – 17/12
Doskoky: 44 - 33
Osobní chyby: 23 - 18