První výhra!

V druhém kole Kooperativa NBL vyrazila SLUNETA na venkovní palubovku, do Pardubic. Beksa v prvním kole smázla na Folimance tamní USK, Ústí naopak padlo na domácí palubovce ve velké přestřelce s Opavou 94:96. Před zápasem v Pardubicích znělo z ústeckého tábora, že se bude chtít soustředit  hlavně na obranu, ale úvod utkání tomu vůbec nenasvědčoval.

Domácí totiž v útoku nepustili SLUNETU téměř k ničemu a na druhé straně hřiště skórovali bez větších problémů, byla z toho série 8:0 a rychlý oddechový čas Tondy Pištěckého. Po něm si otevřeli střelnici domácí Vyoral a hostující Svejcar, oba hráči úspěšně stříleli za 3 body a táhly bodově své týmy a protože se opět moc nebránilo, skončila první čtvrtina 25:20 pro domácí.

Ve druhém dějství si hráči Ústí vyzkoušeli, jaké to je být ve vedení a to hlavně díky Spencerovi Svejcerovi, jenž v první půli stihl dát 17 bodů. Jenomže jakmile oba koučové prostřídali zpátky základní pětku, začali mít navrch opět domácí a vzali si vedení zpět. Poločas pak skončil opět 49:41.

Do druhé půle se očekávalo, že oba trenéři budou klást na srdce hlavně obranu, protože poločasový výsledek opět zaváněl divokou přestřelkou. Jenomže střelecké hody se nekonaly, alespoň ne na straně SLUNETY, domácí totiž dokázali zastavit Spencera a ten se už tolik neprosazoval a ostatní hráči neměli přesnou mušku. V závěru třetí čtvrtiny vedla Beksa už o 14 bodů, ale závěr patřil Ústí. A když Dalibor Fait trefuje v úvodu posledního čtvrtiny trojku, snižuje už na 65:58. Dalibor nakopl své spoluhráče k náporu, ten vyústil ke snížení stavu až na 67:64. A když SLUNETA konečně ukázala, že umí i bránit, dostala domácí pod tlak a ti najednou měli problém skórovat i z vyložených šancí.

Fanouška SLUNETY snad ani nepřekvapí, že se šlo do vyrovnané koncovky. V ní nejprve domácí Merešš vyrovnal minutu a půl před koncem na 76:76. Pak přišly nepřesné střely na obou stranách, Dalibor Fait měl pak šanci posunout dvěma šestkami SLUNETU do vedení, což se podařilo jen z poloviny, takže SLUNETA vede o bod, domácí Vyoral chtěl rozhodnout zápas, ale netrefil a míč skončil u Lamba Autreyho. Ten vzal osud opět na svá bedra a naložil se svou druhou šancí na výbornou, Ústí vede o 3 body. Do konce základní hrací doby zbývá 15 vteřin a přichází rozhodující útok domácích. Hráči Ústí si ale pohlídali Vyorala, a když se jeho střela nechytla, připsali si svěřenci  Tondy Pitěckého první výhru.

V dalším kole budeme už v neděli hostit Ostravu.

BK JIP Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 76:79 (25:20, 49:41, 65:55)
Body domácí: Švrdlík 22, Vyoral 20, Potoček 11, Merešš 8, Dunans 6, Svojanovský 5, Slanina 4
Body hosté: Svejcar 17, Fait 15, David 12, Autrey 11, Rakočevič 10, Hanes 8, Pecka 6
Trojky: 23/7 – 30/9
Trestné hody: 20/13 – 17/12
Doskoky: 38 - 43
Osobní chyby: 16 - 21