První výhra

První výhra

První výhra v nové sezóně KNBL je na světě, ale nerodila se lehce. Hosté, povzbuzeni výhrou nad Kolínem vlétli do zápasu jako vítr a rychle se dostali do euforie. Naopak naši hráči působili ze začátku trochu opařeně a jen stěží drželi se soupeřem krok. Výsledkem toho byl stav po první desetiminutovce 14:24.

Brňané, vedení duem Sullivan – Primorac, pokračovali ve spanilé jízdě i ve druhé čtvrtině. My jsme se sice dokázali bodově dotáhnout (31:31), ale pak opět zaúřadovalo již zmiňované duo a soupeř opět odskočil na poločasový výsledek 42:46. A herní obraz se nezměnil ani ve třetím dějství, soupeř se stále opíral o skvěle hrajícího Sullivana a naši hráči jen těžko hledali cestu do koše. Stav po třech čtvrtinách byl 53:59.

To nejdůležitější z našeho pohledu se událo v poslední desetiminutovce. K obratu zavelel domácí Šotnar trojkou v úvodu poslední čtvrtiny, kterou snižoval už na rozdíl pouhého bodu (60:61), diváci se probrali a hnali své hráče kupředu, a když Michal Šotnar trefil v zápětí i dvoubodovou střelu, nastartoval tím svůj tým k mnohem agresivnější obraně, která začala dělat velké problémy hostům. Brňané se začali dopouštět ztrát, které jsme nemilosrdně trestali na druhé straně hřiště. Závěr utkání byl pak už kompletně v naší režii, SLUNETA si tak dokráčela pro první výhru v nové sezóně.

D. Jakara, trenér Brna:
Gratuluji Ústí k výhře, byl to těžký zápas, 18 ztrát a obzvláště těch 5 v závěru zápasu bylo kritických, vedli jsme 31 minut, hráli jsme dobrý zápas až na těch posledních 5 minut. Z nějakého důvodu naši mladí hráči nevěděli jak se vyrovnat s agresivní obranou domácích. Druhý fakt je, že naši hráči byli v každém nájezdu nedůrazní.

M. Primocra (Brno):
Velmi těžký zápas, 35 minut hrajete dobře a pak SLUNETA začne hrát velmi agresivně a my máme velmi mladý tým. Prohráli jsme to v posledních pěti minutách našimi ztrátami.

Tonda Pištěcký, trenér SLUNETA
„Děkuji za gratulaci, my jsme nebyli 3 čtvrtiny schopni dostat na hřiště optimální pětici hráčů, kteří by byli schopni vytvořit takový tlak, abychom šli přes ně. Z mé strany jsme při hledání ideální pětky vsadili všechno na menší a agresivnější sestavu, se Šmídem na pozici 4 a Peckou na pozici 5 a třemi rozehrávači. Za zmínku určitě stojí i to, že máme širší rotaci než Brno, o čemž svědčí i body hráčů z lavičky, na které jsme vyhráli 29:2. Dokud Sullivenovi stačily síly, tak byl soupeř nebezpečný, ale je jasné, že to nemohli zvládnout celý zápas a jsem rád, že jsme takhle těžký zápas zvládli, protože Brno rozhodně není slabým týmem, a když se vyvarují těch chyb, které udělali v závěru, tak budou rozhodně brát body i jiným týmům, nejen Kolínu.

Filip Šmíd (SLUNETA):
My jsme začali vlažně, výborně hrálo duo Sullivan a Primorac, dělali nám problémy na pick-and-rollu a to byl ten důvod, proč jsme se nemohli dotáhnout. Naštěstí nám soupeř bodově neodskočil, protože v té druhé půli by to pak bylo o hodně těžší. My můžeme být rádi, že jsme tak těžký zápas zvládli.

SLUNETA Ústí nad Labem – mmcité Brno 81:69 (14:24, 42:46, 53:59)

Body domácí: Pecka 16, Robinson a Singletary po 12, Treadwell a Šotnar po 8, Svejcar a Šmíd po 7, Šteffel 5, Wolfram 4, Votroubek 2
Body hosté: Sullivan 25, Primorac 19, Pumprla 11, Tomanec 10, Hrabovský a Mays po 2
Trojky: 14/3 – 23/6
Trestné hody: 25/16 – 9/7
Doskoky: 32 - 38
Osobní chyby: 19 -18