Dnešní utkání mělo dva hlavní protagonisty, na straně domácí to byl Appleby a v našem dresu Houška. Zatímco domácí borec střídal dobré úseky s těmi horšími, náš „Houši“ nedominoval na obou polovinách hřiště pouze v případě, že si šel na chvilku odpočinout na lavičku. Po dobrém vstupu domácích jsme se o slovo přihlásili my a hlavně díky Pavlovi Houškovi rychle otočili skóre na 17:18.

V druhém dějství jsme si dokázali vybudovat dvanáctibodový náskok, domácí se trápili při střelbě z dlouhé vzdálenosti. Nás naopak trápily fauly, v malé rotaci a při agresivní hře si několik hráčů udělalo až příliš faulů, ale kouč „Pišta“ to ukočíroval a nakonec z toho nebyl velký problém.

Postupem času bylo jasné, že dnešní utkání vyhraje tým, který dá svému nejlepšímu střelci větší bodovou podporu, a jelikož v domácím dresu zaznamenal, kromě hlavního tahouna Applebyho, dvouciferný počet bodů jenom Mareš (navíc většinu z nich až v poslední čtvtině), na naší straně se bodově činilo více hráčů a díky tomu se náš náskok během třetí čtvrtiny blížil až 20 bodům.

V závěru zápasu měl Tonda možnost dát prostor i mladým hráčům a i tak jsme si z Folimanky přivezli hodně cenné vítězství.

USK Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 70:81 (17:18 30:42 42:60)

Body domácí: Appleby 19, Mareš 18, Vukosavljevič, Tůma a Křivánek všichni po 7, Petrušela, Sehnal a Holden všichni po 4.
Body hosté: Houška 26, Wisseh 17, Svejcar 14, Šotnar 10, Šteffel 8, Pecka 6
Trojky: 26/9 – 24/9
Trestné hody: 19/15 – 12/12
Doskoky: 39 - 36
Osobní chyby: 19 - 26
Odkaz na statistiky utkání (web cbf.cz).