První výhra…a ve velkém stylu

SLUNETU čekala v dalším kole Kooperativa NBL velká výzva, zlomit konečně černou sérii, jako soupeř se jí do cesty postavil Hradec Králové, jehož obrana neměla aktuálně nejlepší vizitku, ale na druhé straně ofenziva už dokázala přestřílet Olomoucko. Královští Sokoli dorazili do Ústí bez svého ústředního rozehrávače Vlahoviče, a tak hrálo vše do karet domácímu celku.

Pro hosty začalo utkání hodně smolně, protože hned v první minutě se zranil střelec Škranc, trenérovi Peterkovi tak ubyl z rotace nejlepší střelec týmu. Na druhé straně SLUNETA začala hodně produktivně, a hlavně díky Svejcarovo bodům si hosté museli rychle brát oddechový čas. Jenomže v tomto zápase se konečně projevil ofenzivní potenciál ústeckého celku, když jen za první čtvrtku zvládl nastřílet 34 bodů, oproti 20 bodům hostů.

K bodově hodně produktivnímu Svejcarovi se přidal i úspěšně střílející Martin, toto duo stihlo za poločas dohromady 29 bodů a SLUNETA rozjela ofenzivní představení, které jí vyneslo 62 bodů už v první půli. Hosté uzavřeli účet prvního poločasu pořádným buzzer beaterem, téměř přes celé hřiště, na 62:44.

Po přestávce navázali domácí hráči tam, kde skončili první poločas, tedy ofenzivním představením udržovali dvouciferný náskok. Když byly odehrány téměř 4 minuty z druhé půle, dosáhla SLUNETA poprvé v této sezóně hranice 70 bodů a hosté museli opět brát time-out, protože ztráceli už 19 bodů. Ale ani to nepomohlo a SLUNETA, vedena hlavně Svejcarem (24 bodů za 3 čtvrtiny) dále s chutí, a hlavně úspěšně, útočila. Po 30 minutách vedla už 83:65.

Hostující Mandalinić a hlavně Šturanovič sice dělali, co mohli, aby udrželi svůj tým na dostřel, ale když se k již zmiňované dvojici amerických hráčů přidal i domácí kapitán a svými doskoky opanoval prostor pod oběma koši, neměli Sokoli nárok. Jedinou otázkou tak zůstávalo, jestli domácí stihnou divácky oblíbené „kilo“. A to se nakonec povedlo už v polovině poslední desetiminutovky. Prostor tak dostali i mladíci v dresu SLUNETY, která se nakonec dočkala první výhry, navíc v poměru 110:77.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Pro nás skvělé vítězství z mnoha důvodů, je to první vítězství v sezóně po nepovedeném startu to bylo těžké utkání na hlavu, ale zvládli jsme to nad míru dobře, poprvé jsme dokonce překonali hranici 70 bodů a já nemusím vymýšlet synonyma k impotenci v útoku, takže jsem za to hrozně rád a musím pochválit hráče, protože to období nebylo lehké a my jsme dnes předvedli velmi dobrý výkon a věřím, tomu, že se od toho odrazíme a budou tím naše výkony stoupat dál.“

Lubomír Peterka (trenér Hradce):
„Gratuluji Ústí k dnešnímu velmi jednoduchému vítězství, dnes hráli daleko lépe než poslední zápas na Slavii, ale my jsme jim to umožnili, hlavně v prvním poločase, rozhodilo nás rychlé zranění Davida Škrance, tam jsme začali najednou zmatkovat a než jsme se rozkoukali, bylo to o 15 a pak už to byl válec, domácí trefovali jednu trojku za druhou a my jsme nebyli schopni je zastavit nebo alespoň faulovat. Druhý poločas jsme měli relativně slušný nástup, stáhli jsme to na 15 bodů, ale pak to prostřídám a noví hráči to prostě nebyli schopni udržet, takže nakonec zase takhle vysoké vítězství domácích, ale naprosto zasloužené.“

Adam Goga (Královští Sokoli):
„Jako první bych chtěl pogratulovat Ústí k jejich první výhře, určitě to bylo zasloužené. Od nás velmi špatný, až ostudný výkon, dost ovlivněný tím, že se hned na začátku zranil David Škranc a s tím, že máme stále mimo hru Vlahoviče a Svojanovského, se nám hodně zúžila rotace a bylo těžké s Ústím držet krok. K tomu jsme kupili jednoduché chyby a v obraně jsme byli jak namalovaní a Ústí si dávalo koš za košem. My teď musíme do dalších zápasů nastoupit jako úplně jiné mužstvo a hrát absolutně něco jiného, protože s takovým výkonem bychom měli problém i v první lize.“

Jan Gabriel (SLUNETA):
„Za mě velice povedené utkání, konečně jsme prolomili černou sérii porážek a v útoku ukázali, co v nás je.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Královští sokoli 110:77 (34:20 62:44 83:65)
Body domácí: Svejcar 32, Martin 20, Pecka 15, Johnson 13, Haiblík 9, Karlovský a Callahan po 8, Gabriel 3, Maděra 2
Body hosté: Šturanovič 23, Mandalinić 17, Peterka, Kábrt a Goga, všichni po 10, Dvořák 7
Trojky: 30/14 – 14/3
Trestné hody: 17/12 – 30/18
Doskoky: 46 - 28
Osobní chyby: 25 - 18