První zápasy chlapců U17

Na úvod nás čekal víkendový zájezd do hlavního města, kde jsme se utkali s týmy Sokol Vyšehrad a TJ Sokol Kbely. Bylo nám tedy jasné, že nás nečeká vůbec nic jednoduchého.

V sobotu v poledne jsme do zápasu výborně vstoupili a rychle jsme se ujali vedení, které v polovině druhé čtvrtiny bylo na hranici 12 bodů. Závěr poločasu nám ale vůbec nesedl, nebyli jsme schopni mnohdy ani vyhodit z autu a agresivní obrana vyšehradského celku smazala náš náskok. V poločase druhém, tým domácích k agresivní obraně přidal až nečekaně úspěšnou střelbu z dálky, naopak my jsme se v útoku trápili stále více a tak se nebylo čemu divit, že se rozdíl vyšplhal na 23 bodů. V závěru jsme skóre pouze kosmeticky upravili na konečných 84:67 pro tým Sokol Vyšehrad.

Odkaz na statistiky.

V neděli jsme zajížděli na palubovku jednoho z favoritů naší skupiny, týmu TJ Sokol Kbely. Tým domácích výborně vstoupil do zápasu a rychle se ujal dvouciferného vedení. Naši chlapci však nic nezabalili a na přelomu první a druhé čtvrtiny drželi s favoritem krok, a dokonce náskok soupeře dokázali prakticky smazat na 27:25. To však bylo z naší strany vše. Tým domácích vytáhl obranu a díky agresivnímu zdvojování, se kterým jsme se mockrát nesetkali, vyhrál následující 8minutovku 41:9!!, a nebylo co řešit. Chlapci si však zaslouží pochvalu za poslední čtvrtinu, kde nechali zbytek svých sil a čtvrtinu vyhráli 20:21. Odjíždíme s porážkou 113:66.

V obou zápasech jsme se museli obejít bez dvou hráčů základní rotace, především absence Martina Černého, který je schopný po fyzické stránce držet se staršími soupeři krok, byla velmi citelná. Pevně věřím, že pokud budeme v průběhu sezóny v kompletní sestavě, tak i jako jeden z nejmladších týmů ligy můžeme pomýšlet na úspěchy!