Rekordní 8. výhra se nerodila lehce

SLUNETA zvládla další zápas, tentokrát na půdě nevyzpytatelného Olomoucka. Připsala si rekordní 8. výhru. Utkání začalo hodně ofenzivně a hráči si moc nelámali hlavu s obranou a s chutí si zaútočili, jen díky skvělému procentu střelby z pole vyhráli Ústečtí první čtvrtinu 20:27.

Mírný náskok si udržela SLUNETA i do poločasu, ale domácí se nevzdávali a zůstávali stále na dostřel, o bodový přísun soupeře se postarali hlavně Vučičevič (12) s Heinzlem (9), na druhé straně se na dvouciferný počet bodů za poločas dostali hned 3 hráči, Svecar a Martin (oba 11) a Hicks (10), není tak divu, že se šlo do šaten za stavu 44:51.

Ve třetím dějství to už vypadala s hosty velmi dobře, když odskočili na dvanáctibodový rozdíl, ale domácí se ani tak nevzdali a bojovali, několikrát se jim povedlo přiblížit se na rozdíl dvou košů, ale SLUNETA naštěstí zabrala vždy ve správnou chvíli a opět odskočila. První výstraha přišla na konci třetí desetiminutovky, když se domácí trojkou a dalším košem s klaksonem přiblížili na 65:72.

Na začátku posledního dějství si sice SLUNETA vzala zpátky dvouciferné vedení, ale ve střední části rozhodujícího dějství se domácí vzepřeli, zisk Welsche a následná smeč s faulem nastartovala obrat REDSTONU, který poslal do vedení Fešt. Stav je tedy 82:81 a do konce základní hrací doby zbývá necelých pět minut, domácí tribuna ožívá, cítí šanci. Následující 3 minuty si ale na starost vzalo ústecké trio Hicks, Johnson a Martin, SLUNETA zavřela cestu do koše, pohlídala si obranný doskok a jmenovaní hráči se postarali o šňůru 0:7 a domácím v koncovce nezbývalo, než zastavovat čas fauly a posílat ústecké hráče na čáru trestného hodu.

Svěřenci Honzy Šotnara ale zvládli hru nervů a vítězí i po osmé v řadě a může se těšit na nadstavbovou skupinu A1 bez ohledu na výsledky ostatních týmů.

BK REDSTONE Olomoucko - SLUNETA Ústí nad Labem 86:93 (20:27 44:51 65:72)
Body domácí: Vučičevič 19, Kněžević 18, Williams 12, Heinzl 11, Feštr 9, Welsch 7, Moten a Halada po 5
Body hosté: Martin s Hicksem po 20, Pecka 19, Svejcar 16, Nábělek a Johnson po 8, Karlovský 2
Trojky: 18/5 – 25/7
Trestné hody: 24/19 – 30/24
Doskoky: 36 - 36
Osobní chyby: 23 - 21