Rok 2018 otevíráme prohrou.

Velmi vyrovnanou bitvu dvou týmů, které mají podobně poskládaný kádr, přinesl první domácí zápas SLUNETY, která v něm hostila BK Olomoucko. Popis průběhu všech čtvrtin bude hodně podobný, ani jeden ze soupeřů se totiž nedokázal utrhnout a skóre se přelévalo ze strany na stranu.

Hosty bodově táhl hlavně Fuller (účastník nedávného All-Star Game), jenž nakonec skončil na 20 bodech. V našem dresu naopak excelovalo duo Pecka – Singletary (21 a 19 bodů). K vidění byly zajímavé podkošové souboje dvou těžkooděnců hostujícího Mitchella a domácího Teagueho, z tohoto souboje bohužel jako vítěz vyšel Mitchell, který se stal hrdinou Olomoucka. Když  rozuzlení nepřinesla ani jedna čtvrtina, šlo se do nervy drásající koncovky. Na tabuli svítilo skóre 78:78 a zbývalo odehrát 1 minutu a 33 vteřin a míč se dostal na trojkový oblouk právě k Mitchellovi, který neváhal a proměnil svůj tříbodový pokus.

Následoval time-out domácího trenéra, po kterém jsme v útoku našli našeho pivota a hosté jej zastavili jenom pomocí faulu. Teague proměňuje ovšem jenom jednu šestku a stejná situace se opakuje na druhé straně, po faulu na Močníka jmenovaný trefuje jenom jednu šestku, SLUNETA ztrácí 3 body a má míč ve svých rukách. Do konce zbývá pouhých pět vteřin, když Singletary nachází v rohu Láďu Pecku, ale jeho trojkový pokus se ovšem neujal a hosté pak už jenom korigovali z čáry trestného hodu na konečných 79:83.

Predrag Benaček (trenér hostí):

„Máme určitě radost, v Ústí se lehce nevyhrává. Letos tady prohráli lepší týmy než my, a proto je toto vítězství velmi cenné. Dobré je, že teď máme vzájemnou bilanci s Ústím 2:0, takže pokud by byla tabulka vyrovnaná i nadále, tak máme výhodu. Dneska rozhodla naše touha po vítězství, chtěli jsme opravdu moc vyhrát a kluci dle toho také bojovali a udělali více než své maximum. Měli jsme trochu zdravotní problémy, Močník se včera vrátil z vyšetření žaludku, který jej zužuje již déle. Jeho výkon byl pro nás dnes velmi důležitý. Chci poděkovat celému týmu za bojovnost. Bylo to vyrovnané utkání a nikoho by nepřekvapilo, kdyby Ústí dnes vyhrálo. My jsme měli větší štěstí v koncovce, že Mitchell trefil tu trojku a Pecka ne.“

Antonín Pištěcký (trenér domácích):

„Gratuluji soupeři k vítězství, my jsme po třech vítězstvích v řadě věděli, že nás čeká další těžký zápas. Soupeř přijel půlhodinu před zápasem, upřímně jsem čekal, že do zápasu vstoupíme lépe, takže to je první věc, náš vstup do zápasu. A druhý důvod naší porážky z mého pohledu je, že jsme v poslední čtvrtině absolutně přestali hrát jako tým v útoku, všechno se to strhlo v hru 1 na 1 a absolutně jsme nebyli schopni toho využít. Když už jsme z nějaké kombinace byli schopni skórovat, tak jsme ho ale hloupě hráli čtyřikrát dokola, což nemělo vůbec smysl. U některých hráčů mi chyběla sebedůvěra a vůbec nechápu proč to tak je, přijde mi, že kluci na sebe nechají vytvořit nějaký tlak, je to vidět na začátku utkání, míjíme jednoduché koše, ztrácíme hloupě míče, nicméně nemá cenu z toho dělat teď nějakou katastrofu, my jsme si to teď moc ztížili, ale bavit se teď o A1 nebo A2 je po zkušenosti z loňska úplně zbytečné, my se musíme soustředit na další utkání.“

SLUNETA Ústí nad Labem -Olomoucko 79:83 (21:21 43:46 67:63)

Body domácí: Pecka 21, Singletary 19, Teague 12, Robinson 10, Šmíd 7, Svejcar 5, Šotnar 3, Šteffel 2
Body hosté: Fuller 20, Mitchel a Močnik po 16, Čohadarevič 14, Šepa 8, Goga 5, Norwa 4
Trojky: 23/8 – 24/9
Trestné hody: 26/19 – 9/6
Doskoky: 34 - 35
Osobní chyby: 17 - 23