Rok 2023 zakončujeme šťastnou výhrou

Kdyby existovala jakási příručka s názvem „Jak utéct hrobníkovi z lopaty“, tak by v první kapitole mohla být zmínka o zápase SLUNETY na Slavii. Souboj třetího celku s posledním, kdy Ústí bylo papírovým favoritem. Jenomže vše bylo tak trochu obráceně.

Slávisté potřebovali výhru, ale na druhou stranu neměli co ztratit, a tak to také vypadalo, hráli s chutí a hned od začátku utkání drželi hodně vysoké procento střelby, obzvláště z dlouhé vzdálenosti. Na druhé straně SLUNETA začala hodně chladně a pak už jen těžko naskakovala zpátky do rozjetého vlaku. Domácí ovládli první čtvrtinu 26:19.

V druhém dějství Slávisté zatopili pod kotlem ještě více a odskočili až na 35:19 a s Pandami bylo zle. Za domácí se k výbornému zápasu rozehrál Varner II (24 bodů za poločas), Ústečtí naštěstí nenechali soupeře odskočit ještě více, ale i když se na každý koš hodně nadřeli, zůstávali stále ve hře poločasovým výsledkem 50:41.

O přestávce se šatnou hostů prohnala malá bouře a v druhém poločase už to vypadalo o trochu lépe, zlepšená obrana už nedovolila domácím tolik bodů, a že se duo Agravanis a Varner II hodně snažilo (dohromady 45 bodů za 3 čtvrtiny). Ústeckou ofenzivu naopak táhl kapitán Láďa Pecka (18) s Tyem Nicholsem (15). I přesto všechno šla SLUNETA do posledního dějství s dvouciferným mankem (68:57).

Zatímco po celou dobu měli pod kontrolou domácí a upřímně řečeno SLUNETA si v tu chvíli nezasloužila vyhrát, v koncovce se děly velké věci. Za stavu 82:72 a třemi minutami do konce základní hrací doby vše nasvědčovalo tomu, že se Slávie postará o překvapení kola. To ale Pandy odmítly a ve zbývajícím čase smazaly náskok domácích. Dvěma trojkami se blýskl Autrey, ale jeho koše zastínil nakonec Ty Nichols, který se snad pro takové okamžiky narodil. Do konce základní hrací doby zbývají pouhé 2 vteřiny, SLUNETA vhazuje míč z boku a ztrácí 3 body, Slavii stačí ubránit jedno vhazování. Míč se dostává Nicholsovi do rukou, ten si bere takzvanou jednonožku z trojky a s klaksonem vyrovnává a posílá utkání do prodloužení.

Slávisté byli tak opařeni, a naopak SLUNETA tak povzbuzená, že v nastavených 5 minutách bylo na hřišti už jen jedno družstvo. Ústečtí začali prodloužení šňůrou 13:0 a udělali tak tečku za neuvěřitelným obratem. Musíme ovšem napsat, že dnes měla SLUNETA opravdu štěstí, po většinu zápasu byla horším týmem, a přesto vyhrála v prodloužení.

Moc děkujeme odhadem stovce fanoušků, kteří se rozhodli zakončit rok 2023 s námi na zápase a vytvořili nám v Edenu téměř domácí atmosféru. Přejeme všem krásného Silvestra, úspěšné vykročení do nového roku a těšíme se na vás v roce 2024!

SK Slavia Praha - SLUNETA Ústí nad Labem 92:101 (26:19 50:41 68:57 85:85)
Body domácí:
Varner II 39, Agravanis 23, Okereafor 12, Mareš 6, Thompson 5, Kimbrough 4, Mrázek 3
Body hosté: Nichols 28, Pecka 27, Autrey 18, Johnson 10, Karlovský 6, Haiblík 5, Váňa 3, Rowan a Žikla po 2
Trojky: 24/11 – 24/9
Trestné hody: 26/19 – 35/24
Doskoky: 41 - 34
Osobní chyby: 27 - 22