S Tury bez šance!

Velkou lekci z produktivity a efektivnosti dostali naši hráči od Turů na jejich palubovce a SLUNETA odjížděla ze Svitav s výpraskem. Nedá se nic dělat, není každý den posvícení a středeční zápas se svěřencům Tondy Pištěckého nepovedl. Oproti tomu Turům se vyvedl na výbornou, trefili snad všechno, co vystřelili a už během první čtvrtiny se dostali do „laufu“ a naši hráči se už jen marně snažili zastavit rozeběhnuté stádo Turů.

Během první čtvrtiny dostala SLUNETA 31 bodů, oproti 21. V tomto dějství živily domácí hráče hlavně útočné doskoky a body z druhých šancí. Tuři se mohli ale spolehnout na agresivní obranu (donutila naše hráče k 25 ztrátám!!!) a bleskurychlý přechod do útoku a v poločase narostlo skóre už na 56:38.

A ani velká přestávka na herním obrazu obou týmů nic nezměnila, pokračovalo trápení hostů a střelecká show domácích. A když už někdo dokázal nějak výrazněji bodově přispět z naší strany, tak si nasbíral rychle osobní chyby a šel z palubovky – viz. Ljubomir Čampara.

Zbytek zápas se dohrával ve stejném „režimu“ a naši hráči mají o čem přemýšlet. Rychle nabíhající skóre se zastavilo až na 115:78. V náročném programu finišující nadstavby se musí naši hráči rychle oklepat, už v neděli budou hostit USK Praha, které dokázala dostat mistra z Nymburka hned dvakrát do prodloužení.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 115:78 (30:21 56:38 87:55)
Body domácí: Kovář 19, Dodd a Puršl po 16, Slezák a Thompson po 14, Marko 11, Cranall 9, OBrien 8, Kotásek 4, Hlobil a Svojanovský po 2
Body hosté: Čampara 15, Rodgers 13, Šotnar 10, Svejcar 9, Fait 8, Houška a Karlovský po 7,  Bažant 4, Maděra 3, Pecka 2
Trojky: 38/13 – 20/2
Trestné hody: 23/14 – 26/20
Doskoky: 48 - 38
Osobní chyby: 23 - 22