Sedmé místo je naše!

V posledním domácím zápase jsme hostili Brno, a abychom se nemuseli ohlížet na vyhrocený boj v tabulce pod námi mezi USK a Kolínem o 8. příčku, potřebovali jsme výhru.

Do zápasu však vstoupili lépe hosté a díky dobré střelbě hlavně za tři body odskočili na 10:19, ale naštěstí se naši hráči rozehráli včas a ještě do konce prvního dějství snížili na 16:19. Závěr první čtvrtiny pak dal ráz zbytku zápasu, karta se nadobro obrátila a borci ve žlutých dresech začali proměňovat své střely, dostali se do herní pohody, která srazila Brnu vaz. Dílčí výsledek druhé desetiminutovky byl 21:9 a poločas tedy 37:28.

Ani po přestávce se nic nezměnilo, naši hráči pokračovali ve spanilé jízdě, diváci se dočkali několika pěkných akcí. Navíc, jak postupně narůstal náš náskok, mohl si trenér Pištěcký dovolit dát prostor i náhradníkům, a tak se na hřiště podívali všichni hráči. Ti se za důvěru odvděčili také dobrým výkonem a náš projev a rychlost hry neztráceli na intenzitě. Zbytek zápasu bylo na hřišti jenom jedno družstvo a konečný výsledek 91:58 je všeříkající.

Dejan Jakara (trenér hostí):
„Gratuluji domácím, zápas jsme začali dobře, pak jsem střídal několik hráčů a nevidím důvod, proč šla naše hra opět takhle dolu. Obzvláště ve druhé půli, do které jsme vstoupili jako bychom vedli o dvacet bodů. Opět jsme měli několik lehkých pozic, které jsme neproměnili a navíc špatné procento střelby   a proto vyhráli domácí, přeji jim hodně štěstí do play-off.“

Antonín Pištěcký (trenér domácích):
„Já bych chtěl na začátek poděkovat celému týmu za to představení. Byl to jeden z nejlepších výkonů v naší sezóně. I když jsme do zápasu nevstoupili ideálně, od druhé čtvrtiny byl na hřišti už jenom jeden tým a já jsem měl možnost protočit všech 12 hráčů. Všichni skórovali a prosadili se a navíc jsme neztráceli na intenzitě. Zápas byl od druhé čtvrtiny přesně tak, jak jsme si plánovali, je pravda, že nám to Brno vůbec neztížilo, ba naopak, vyprodukovali spoustu hloupých ztrát, což nás také posadilo na koně. Chtěl bych pogratulovat Lukášovi k prvním bodům v profesionální soutěži. Víme, že Kolín vyhrál na USK a tím pádem jisté sedmé místo. Nebylo to úplně jednoduché, protože jsme si to sami ztížili některými zápasy, viz zápas v Brně, ale vydrželi jsme až do konce a zaslouženě bereme sedmé místo.“

SLUNETA Ústí nad Labem - mmcité+ Brno 91:58 (16:19 37:28 69:44)

Body domácí: Pecka 18, Singletary 15, Votroubek 12, Treadwell 11, Svejcar a Šmíd po 7, Robinson a Šotnar po 5, Šteffel a Dolanský po 4, Kaša 2, Růžička 1
Body hosté: Barry 17, Radulovič 13, Lelić 10, Smith 8, Primorac 5, Tomanec 3, Kozina 2
Trojky: 18/10 – 21/5
Trestné hody: 23/15 – 14/9
Doskoky: 40 - 26
Osobní chyby: 19 - 21