Sezóna končí.

SLUNETA dnes zajížděla k pátému zápasu čtvrtfinálové série do Svitav. A situace nebyla příznivá, stále nám chyběl rozehrávač Michal Šotnar a poslední domácí utkání stálo naše hráče hodně sil.

I tak jsme jeli do Svitav pokusit se odvrátit konec sezóny. Jenomže domácí vlétli do zápasu s velkou chutí a hlavně daleko širší rotací než my. Po pomalejším rozjezdu se Tuři rozstříleli a za první čtvrtinu nám nasázeli 30 bodů. Naši hráči ještě drželi krok a nepustili domácí do trháku, takže po prvním dějství byli ve ztrátě „pouhých“ 6 bodů.

S postupujícím časem se na našich hráčích začínala projevovat únava a Tuři neúnavně podnikali smrtelné výpravy do naší obrany. Na náš koš se valila jedna bílá lavina za druhou a se SLUNETOU začínalo být zle. Když pak Slezák s klaksonem trefuje za tři body, stanovuje tak poločasový výsledek na 54:41.

Po poločase domácí pokračovali v rychlé hře, která nám začínala dělat čím dál tím větší problémy a ztráta rychle narostla na dvacet bodů. Zbytek zápasu se pak už dohrával z povinnosti a na hřiště se tak na obou stranách dostali hráči, jenž normálně nedostávají tolik prostoru.

Svitavy tedy vyhrávají celou sérii poměrem 4:1 a pro SLUNETU tímto sezóna končí sedmým místem. Děkujeme všem fanouškům za podporu v této sezóně.

DEKSTONE Tuři Svitavy - SLUNETA Ústí nad Labem 109:71(30:24 54:41 79:57)

Body domácí: Svoboda 18, O´Brien 15, Číž 12, Aiken 10, Puršl a Teplý po 9, Slezák, Marko a Welsch, všichni po 7, Novák 6, Jelínek 5, Kovář 4
Body hosté: Pecka 19, Fait 12, Svejcar 8, Wisseh, Šmíd a Maděra všichni po 6, Šteffel 5, Martin 4, Houška 3, David 2
Trojky: 24/11 – 22/7
Trestné hody: 23/16 – 14/10
Doskoky: 47 - 31
Osobní chyby: 15 - 23