Šiška sestřelil SLUNETU

Konečně si mohla SLUNETA opět zahrát ostrý zápas, po dlouhé pauze zajížděla asi k nejlepšímu soupeři, kterého si mohla na úvod přát – čekali ji totiž Válečníci. Hodně specifický byl zápas pro aktuálního tahouna SLUNETY Lamba Autreyho, ten totiž v minulé sezóně působil právě v Děčíně. A když už mluvíme o specifičnosti, tak to bylo první utkání v Děčíně bez diváků.

Do utkání jsme vstoupili se základní sestavou Svejcar, Autrey, Šotnar, Rakočevič a Pecka. Děčín měl výhodu rozehranosti, protože už jedno utkání po pauze sehrál (prohra v Pardubicích) a právě herní výpadek byl vidět v úvodu na našich hráčích, když udělali dvě nevynucené ztráty hned v úvodu. Ale kapitán Spencer Svejcar vzal úvod na svá bedra a otevřel skóre utkání. Děčín, tažený hlavně výkonem Šišky, držel krok a velmi agresivní hrou do koše si vybudoval vedení sedmibodové vedení 27:20.

Rychlých 5 bodů SLUNETY v úvodu druhé desetiminutovky donutilo Válečníky změnit obranu na zónovou. S tou se hosté srovnali, ale Děčínští velmi urputně bojovali na doskoku a tam měli svěřenci Tondy Pištěckého velké problémy. Hlavně díky bodům z druhých šancí si domácí vybudovali mírný náskok. Na konci poločasu se ale SLUNETA dotáhla na Válečníky, když se mohla spolehnout na tříbodovou střelbu. Definitivní tečku za prvním poločasem udělal Láďa Pecka, když trojkou s klaksonem poslal svůj tým do vedení 47:48.

Do druhé půle už nemohl zasáhnout hostující Rakočevič, který se zranil a byl odvezen do nemocnice k ošetření. Nutno podotknout, že SLUNETA postrádala body Lamba Autreyho, ale naštěstí měla Láďu Pecku a Spencera Svejcara a byl z toho mírný náskok Ústeckých (50:57). Děčín kontroval opět zónovou obranou a v útoku se mohl spolehnout na Šišku. Ale i tak si SLUNETA krůček po krůčku vybudovala dvouciferný náskok 62:73.

V posledním dějství držela SLUNETA dlouho vedení, ale jak se blížil konec základní hrací doby, Válečníci dotahovali, hlavně díky Šiškovi. A právě domácí tahoun minutu před koncem základní hrací doby trefuje trojku s faulem a vyrovnává na 87:87. Následný trestný hod poslal pak Válečníky do vedení. Na druhé straně se SLUNETĚ nepovedlo skórovat, ale stejně tak dopadli i domácí, takže poslední střelu měli ve svých rukách hráči Ústí, odpovědnost na sebe vzal Lamb Autrey, ale jeho střela nebyla úspěšná a SLUNETA tak prohrála první utkání po dlouhé pauze. Nápravu může sjednat už ve čtvrtek na domácí palubovce, kdy bude hostit Brno.

BK ARMEX Děčín – SLUNETA Ústí nad Labem 88:87 (27:20, 47:48, 62:73)
Body domácí: Šiška 32, Kotásek a Ježek po 12, Pomikálek 8, Grunt a Kroutil po 6,Žikla 4, Mach a Skalička po 3, Vlasák 2
Body hosté: Pecka 18, Fait 16, Svejcar 15, Šotnar 11, Karlovský 10, Hanes a Autrey po 7, Rakočevič 2, David 1
Trojky: 24/12 - 29/10
Trestné hody: 23/18 – 17/11
Doskoky: 32 - 27
Osobní chyby: 24 - 19