SLUNETA dále vládne severu!

A to i po dalším severočeském derby, tentokrát v rámci Alpe Adria Cup. Situace před zápasem byla jasná, oba celky mají jasný postup a bojovalo se tedy „jenom“ o čest a první místo ve skupině D.

První špatnou zprávou pro našeho lodivoda byl příchod kapitána Pavla Houšky, který dorazil do šatny s virózou a tak ho Tonda rychle otočil a poslal zase domu. Utkání začalo bojovně a hned v úvodu jsme se ujali rychle vedení a to jsme drželi po celou první čtvrtinu, ta skončila 22:20.

Hráči na obou stranách měli enormní snahu o útočný doskok, a tak to pod oběma koši často jiskřilo, ale diváci se bavili vyrovnaným průběhem i během druhé čtvrtiny. SLUNETA si držel mírné vedení téměř po celou dobu průběhu zápasu. Postupem času se začal pod bezednými koši prosazovat domácí Čampara a Válečníky nemohli najít způsob jak ho zastavit. Teda jeden našli, a to byly fauly,  ale to zase nebylo k libosti hostujícího lodivoda Grepla. Ten potřeboval zapracovávat do týmu novou posilu Vukosavljeviče, ale ten si rychle nasbíral fauly a jeho čas na palubovce se rapidně redukoval.

Do šaten se šlo za stavu 42:39. Děčín stále tahal za kratší konec a to i přesto, že Tonda Pištěcký dal hodně prostoru mladým hráčům, kteří se chopili šance a dobrým výkonem se odvděčili svému trenérovi.

Utkání směřovalo nevyhnutelně k dalšímu dramatu, ale na to nakonec nedošlo. Děčínu v rozhodující chvíli – v poslední minutě – došel střelný prach a nedal pár otevřených střel. Na druhé straně naši hráči kontrovali košem a náskok byl už čtyřbodový, což se v retrospektivu koncovek SLUNETY zdá býti až nadstandartní. A když Děčín netrefuje další střelu, valí se SLUNETA opět do útoku a do konce hrací doby zbývá necelá půlminuta, zkušeně ale protiútok zastavuje a naši hráči si rychle přihrávají míč, aby Válečníci nemohli faulovat, po neproměnění střele má Děčín ještě několik sekund na vymyšlení nějakého smysluplného útoku, ale musí rychle. Šiška ve snaze posunout míč dopředu ale přihrává do rukou našeho Browna a zatlouká tak poslední hřebíček do rakve Válečníků, kteří prohrávají i druhé derby v rámci Alpe Adria Cupu a SLUNETA tak obsazuje první místo ve skupině D, kde jí zbývá odehrát poslední zápas s Grazem.

Tomáš Grepl (Děčín)
„Do Ústí jsme se přijeli poprat o postup z prvního místa, což se nám nakonec nepovedlo a končíme druzí. Přesto máme z postupu radost a těšíme se na dalšího soupeře. Co se týče samotného utkání, celou dobu jsme tahali za kratší konec. Naše obrana byla velice špatná, nedokázali jsme zacpat podkošový prostor, což je naší bolestí v posledních zápasech. Když k tomu připočteme naši neschopnost proměnit trochu víc střel, než se nám podařilo, nemůžeme v takovém zápase uspět. Zejména ve druhém poločase jsme hořeli na obranném doskoku, což nás spolu s naší špatnou obranou stálo zápas.“

Antonín Pištěcký (SLUNETA)
„Před dnešním zápasem bylo hrozně těžké předpovídat, jak to dopadne. Věděli jsme, že Děčín bude do sestavy zapracovávat nového pivota Vukosavljeviče, což je strašně těžké a sami o tom víme své. Bylo také otázkou, jak k tomu přistoupí diváci a já jsem nakonec mile překvapen, kolik jich dorazilo. Všude se říkalo, že proti sobě nastupují dva týmy, které už mají jistý postup a že o nic nepůjde, ale to není pravda. Zaprvé každý chce pořád vyhrávat, zadruhé je to derby a to se nedá vypustit. My jsme byli po celé utkání v plusu a pořád jsme drželi nějaký náskok vyjma prostředku druhé čtvrtiny, kdy šel Děčín na chvilku přes nás, ale my to dokázali ustát.
Jsem rád především za dvě věci. Zaprvé fakt, že mladíci, kteří dnes dostali prostor, tam nešli jen proto, aby si ti zkušenější odpočinuli, ale byli rovnocennými soupeři a někteří nám pomohli víc, než se asi čekalo. Druhá věc je výkon Ljubomira Čampary, který udělal obrovské množství práce v podkošovém prostoru. Osm útočných doskoků z našich patnácti je úžasné číslo, snažíme se ho využívat víc a víc. Jeho potenciál je obrovský, stále to není úplně ideální. Hlavní důvod, proč jsme dnes zápas zvládli, je 15 útočných doskoků, protože si nepamatuju, kdy bychom se v této statistice Děčínu vyrovnali.”

Lukáš Feštr (Děčín)
„Přijeli jsme sem uspět a urvat první příčku, ale bohužel se nám to nepovedlo. Strašně se trápíme v obraně, vždycky někdo někde zaspí, asi si nejsme úplně jistí v těch rotacích, zkrátka pokaždé někde zůstane volný střelec. Musíme na tom dál pracovat a dřít v tréninku. Co se týče útoku, musíme prostě dávat střely. My dřeme, 40 minut se snažíme, ale pak prostě nedáme koš. Ústí nechává některé naše hráče úmyslně střílet, ale my toho nedokážeme využít. Špatné byly i naše šestky, včetně těch mých... Nesmíme věšet hlavy, jdeme dál ze druhého místa, v sobotu nás čeká liga, těžký zápas ve Svitavách. Pojedeme tam s tím, že prostě jedeme vyhrát a vyhrajeme tam!“

Johan Haiblík (SLUNETA)
„Já si myslím, že zápas nám vyhrála naše energie, protože všichni hráči do toho dali své maximum. Trochu nám vázl obranný doskok, kde nám Děčín svou aktivitou působil velké problémy, ale i my jsme měli díky Ljubomirovi Čamparovi v tomto ohledu dobrá čísla. Na konci zápasu nám padly některé důležité střely, které nám pomohly k tomu zápas vyhrát.“

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Armex Děčín 76:73 (22:20, 42:39, 65:59)
SLUNETA: Čampara 17, Brown 15, Pecka 12, Svejcar 10, Bažant a Karlovský po 7, Haiblík 5, David 5
Děčín: Pomikálek 19, Autrey 18, Ježek 8, Vukosavljevič a Feštr po 6, Žikla 5, Kroutil 4, Carlson, Šiška a Skalička všichni po 2
Trojky: 25/9 – 29/7
TH: 19/11 – 19/11
Doskoky: 46 - 35