SLUNETA končí na 4. místě

Série o bronz mezi Ústím a Brnem dospěla až do rozhodujícího 3. utkání, v každém z předešlých dvou zápasů SLUNETA vždy doháněla dvacetibodovou ztrátu a vždy se šlo až do prodloužení, takhle vyrovnaná série tu dlouho nebyla.

A vyrovnaný průběh mělo i rozhodující utkání v Brně, hala ve Vodově ulici se zaplnila ještě více, než při prvním střetnutí a bouřlivá atmosféra nechala vzpomenout na časy před koronou. Domácí ze začátku lépe stříleli a mohli se opřít o doskoky, takže si drželi minimální náskok, který jen chvílemi šel na 10 bodů.

Jakmile si ale Ústečtí lépe začali hlídat doskoky, začali se dotahovat a v poločas už ztráceli pouhé dva body. Po přestávce se do toho obula ústecká all-star Lamb Autrey, který poslal hned z úvodu druhé půle svůj tým do vedení 35:40. Ale domácí měli také svou hvězdu v podobě s kariérou loučícího se Romana Marka, ten trefil důležité střely, když to jeho tým potřeboval nejvíce a Brno si vzalo vedení zpět, které dokázalo uhájit i v napínavé koncovce.

Nezbývá než pogratulovat Brnu a poděkovat za skvělou sérii. SLUNETA sice nemá třešničku v podobě bronzové medaile, ale i tak je 4. místo nejlepším umístěním v historii klubu a celý tým, včetně toho realizačního, na sebe může být právem pyšný.

SLUNETA na chvíli doslova pobláznila celé Ústí, když už na čtvrtfinálové zápasy s Kolínem dorazila slušná návštěva. Ale co se v hale dělo při domácím střetnutí s Brnem, to překonalo i pověstnou atmosféru severočeského derby a my, SLUNETA, jsme velice rádi, že jsme mohli bavit lidi v Ústí a zažívat s nimi všechny ty emoce, napětí a radost….prostě vše, co k tomu našemu sportu patří! Děkujeme všem partnerům a fanouškům za podporu a těšíme se na další sezónu.

Basket Brno - SLUNETA Ústí nad Labem 71:67 (20:12 35:33 53:51)
Body domácí: Marko 16, Mishula 11, Mickelson 10, Djuricic 8, Krakovič 7, Bálint a Puršl po 6, Körner 4, Nečas 3
Body hosté: Spencer a Autrey po 15, Pecka 13, Joseph 9, Svejcar 7, Johnson 6, Fait 2
Trojky: 30/7 – 17/6
Trestné hody: 15/12 – 21/13
Doskoky: 47 - 37
Osobní chyby: 19 - 19