SLUNETA loupí na Folimance

K poslednímu utkání roku 2019 zajížděla SLUNETA na palubovku USK Praha. Vysokoškoláci v předešlém kole zaváhali v Hradci Králové, takže měli co napravovat, SLUNETA si před Vánoci doslova smlsla na Opavě a po Nymburku jí připravila teprve druhou porážku v sezóně. Karty byly tedy rozdány a přesně v půl šesté se mohlo jít na věc.

Jako správný kapitán se ukázal Pavel Houška, který dokázal téměř pět prvních minut utkání bodově táhnout svůj tým a dokonce i vedl 7:8 nad USK. Když se k němu přidal i Spencer Svejcar, držela SLUNETA malé vedení po celou dobu prvního dějství. Domácí se však rozstříleli a po trojkové smršti zakončili první desetiminutovku vedením 19:18. Tondovi Pištěckému navíc přidělal vrásky Josh Brown, který si rychle nasbíral 3 fauly a musel ze hřiště.

Trenér domácích své hráče velmi dobře připravil a tak se USK mohlo spolehnout na velmi dobrou obranu, která v druhé čtvrtině zbrzdila náš útok. Naopak v útoku si domácí vyhověli a nacházeli volné střelce, kteří jen zřídka mýlili. Obzvláště Mareš, který do poločasu zaznamenal 4 trojky. Právě díky trojkám a našemu bezzubému útoku vedli domácí v poločase 47:35.

Do druhé půle vstoupili domácí šňůrou 5:0 a náskok se pomalu blížil dvaceti bodům, svěřenci Tondy Pištěckého naštěstí zabrali v obraně a donutili domácí k těžkým střelám, tím pádem nebyla střelba už tak úspěšná jak v první půli a SLUNETA stáhla na rozdíl 6 bodů. Vysokoškoláci přežili herní výpadek a vrátili se ke své hře a zakončili tak stav po 3 čtvrtinách s desetibodovým náskokem 65:55.

Skvělý vstup do poslední čtvrtiny šňůrou 4:11 znamenal snížení a na 70:66 a domácí kouč si musel vzít oddechový čas. Domácí po time-outu sice opět odskočili, ale Pavel Houška vrátil trojkou SLUNETU do hry, když snížil na rozdíl pouhého bodu 74:73. Schylovalo se k dramatu, dvě minuty a devatenáct vteřin před koncem se SLUNETA, rukou Pavla Houšky ujímá poprvé vedení 76:77. Domácí Appleby kontruje dvojkou, ale na tu okamžitě odpovídá Spencer Svejcar trojkou na 78:80. Do konce zbývá minuta hry. V ní dokážeme ubránit hned několik útoků domácích a ti musí zastavit čas a poslat nás na čáru trestného hodu. Z ní se nejprve jednou trefuje Josh Brown a následně i Pavel Houška a uzavírají tak konečný stav 78:83.

Po velkém obratu v druhé půli SLUNETA zvládla poslední utkání roku 2019 a děkuje nemalému počtu fanoušků, kteří neváhali vyrazit s námi na Folimanku a podpořit nás.

Děkujeme všem fanouškům za přízeň v tomto roce, přejeme úspěšný vstup do toho nového a v něm hlavně zdraví a štěstí.

USK Praha – SLUNETA Ústí nad Labem 78:83  (19:18, 47:35, 65:55)
Body domácí: Proleta 23, Mareš 18, Appleby 11, Marić, Sehnal a Stevanovic všichni po 8, Křivánek 2
Body hosté: Houška 26, Svejcar 17, Bažant 12, Brown a Maděra po 8, Pecka 7, Čampara 5
Trojky: 30/10 – 26/13
Trestné hody: 7/4 – 17/10
Doskoky: 37 - 27
Osobní chyby: 26 - 15