SLUNETA padla po velkém boji.

Pohlednou a napínavou podívanou přineslo střetnutí SLUNETY se svitavskými Tury, kteří dorazili do Ústí i se svými fanoušky, a tak atmosféra v hale byla také bouřlivá, stejně jako dění na palubovce. Domácím chyběl Wolfram a Šotnar, na druhé straně zase dva hráči ze základní rotace Roseboro a Kerr.

Utkání nabídlo vše, co ke správnému basketu patří, spoustu tvrdých soubojů, hezkých střel, vyhrocených situací, emocí a mnoho dalšího. Po tři čtvrtiny se hrála vyrovnaná partie, oba týmy hrály kolektivně a hledaly dobře své střelce a ti většinou proměňovali své šance. Po první čtvrtině byl stav 22:25. V druhém dějství jsme stále ještě tahali za kratší konec, avšak s příchodem poločasu jsme dokázali srovnat a poprvé v zápase jít do vedení. Poločasový výsledek byl tedy 42:40.

Po přestávce si ale hosté vzali vedení rychle zpět a opět udržovali malé vedení. O osudu utkání rozhodl začátek poslední čtvrtiny, kdy jsme si vybrali slabou chvilku na útočné polovině a naopak soupeř stále trpělivě hledal po nájezdu do koše své střelce a ti proměňovali s velmi dobrým procentem a díky tomu nám Tuři odskočili na 52:68 a se SLUNETOU to už vypadalo zle. Naši hráči však dokázali ve zbývajících minutách zápas ještě trochu zdramatizovat a dát fanouškům naději (72:77), ale naneštěstí pro nás se soupeř mohl spolehnout na své střelce, kteří proměnili střelu vždy, když to jejich tým potřeboval. Tuři tak uštědřili SLUNETĚ první domácí porážku v rámci KNBL.

Růžička (trenér Svitavy):

“V kontextu vývoje ligy jsme museli tento zápas řešit ihned po domácí prohře s Kolínem, protože Ústí má letos velmi dobře poskládaný tým. Věděli jsme, že se budeme muset soustředit od první do poslední minuty, protože situace se zraněními je komplikovaná, protože nám schází dva nejlepší doskakovači, ale vždycky, když je tým v krizi, tak by se měl semknout a měl by si dodat sebevědomí a to si kluci dodali a velmi dobrou práci odvedli všichni tři pivoti a klobouk dolu před Lubošem a Šimonem. My za to vítězství jsme rádi, rozhodovalo se na trojkovém oblouku, kde jsme si vytvářeli dobré pozice po napichování domácí obrany a celkem jsme si pokryli doskok. Vítězství bereme všema deseti.”

Pištěcký: (trenér Ústí):

“Gratulace hostům, co si myslím, že rozhodlo? Z mého pohledu to byla zkušenost, protože ty situace na obou stranách byly hodně podobný, akorát, že to provedení bylo maličko odlišný. Pokud byla clona na míč u Svitavských, docházelo k nájezdu, vyhození a ty střely byly volné, a při této kvalitě střelců není žádný zázrak, že měli 35/14. U nás to bylo trochu jinak, cizinci nejsou zvyklí nebo nemají takovou zkušenost jako hráči Svitav a ty situace řeší jinak a mě to hrozně mrzí, protože doma ztratit zápas proti oslabeným Svitavům je velká škoda.”

SLUNETA Ústí nad Labem - DEKSTONE Tuři Svitavy 75:80 (22:25 42:40 52:57)

Body domácí: Robinson 18, Pecka 17, Svejcar 14, Singletary 11, Šmíd 8, Šteffel 4, Votroubek 3
Body hosté: Slezák 19, Jelínek 14, Smithson, Puršl a Teplý všichni po 9, Kovář 7, Stria 6, Marko 5
Trojky: 24/10 – 35/14
Trestné hody: 19/13 – 15/8
Doskoky: 41 - 40
Osobní chyby: 21 - 19