SLUNETA se postarala o první prohru Pardubic!

Už bez dlouhodobě zraněného Maishe Daileyho odjížděla parta Honzy Šotnara směr Pardubice, do sestavy se ale vrátil Johan Haiblík a hned byl vidět v obraně, když Ústečané loupili ve městě perníku, ale pojďme postupně.

SLUNETA nevstoupila do utkání dobře a její kouč za stavu 9:0 rychle tahal za ruční brzdu v podobě oddechového času. Pak se karta obrátila a Ústí obrátilo na 9:10, což znamenalo další oddechový čas, tentokrát domácího lodivoda. Ale ani ten nezastavil Pandy, které skvělou ofenzivou vyhrály první čtvrtinu 18:24.

Už v prvním dějství zkusili domácí měnit osobní a zónovou obranu, ale ústecké duo Nichols (18 bodů za poločas) - Autrey (9 asistencí) dotáhlo SLUNETU k poločasovému vedení 35:48. Hrál se fyzicky náročný basketbal a bylo jasné, že body Daileyho bude potřeba nějak kompenzovat, povedlo se to Martinovi Nábělkovi, který seřídil mířidla a vždycky, když Beksa pohrozila snížením náskoku, Martin trefil jednu ze svých 6 trojek, neminout sedmý pokus ve 4. desetiminutovce, udržel by si stoprocentní úspěšnost. SLUNETA držela vedení i po 30 minutách (56:78).

V posledním dějství ještě domácí zkusili poslední výpad, a hlavně domácí harcovník Šafarčík svými 27 body táhl Beksu ke snížení, ale Pandy měly svůj den v ofenzivě a když bylo potřeba, vzal táhl své spoluhráče staronový ústecký snajpr Lamb Autrey a nechybělo hodně a Ústí by dalo obávané pardubické obraně 100 bodů. Killián nakonec odolal a SLUNETA si odváží z horké pardubické půdy hodně důležitou a cennou výhru.

Nyní se mohou hráči i fanoušci Ústí těšit na sérii 4 domácích utkání v řadě (3 Kooperativa NBL a jedno Alpe Adria Cup).

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 81:97 (18:24 35:48 56:78)
Body domácí: Šafarčích 27, Brunk 16, Alford 13, Pekárek 8, Štěrba 7, Vyoral 6, Škifić 3, Švrdlík 1
Body hosté: Nichols 26, Nábělek 21, Autrey 16, Pecka 11, Žikla 9, Haiblík 7, Johnson 5, Karlovský 2
Trojky: 30/10 – 20/9
Trestné hody: 22/17 – 22/16
Doskoky: 31 - 29
Osobní chyby: 21 - 20