SLUNETA vládne dál.

Víkendové basketbalové hody mělo nastartovat další severočeské derby a budeme se opakovat, ale derby opět nezklamalo. V úvodu skvělá, v průběhu tišší a v závěru bouřlivá atmosféra, další prodloužení a další výhra pro SLUNETU. To je ve zkratce, ale jak zápas probíhal?

První čtvrtina nám vyšla skvěle, velmi vysoké procento střelby ze všech pozic a výborná obrana znamenali vedení po první čtvrtině o 5 bodů. Ve druhém dějství jsme opět výborně bránili a nutili Válečníky ke ztrátám, kterých nakonec za první poločas nasbírali 13. Domácí se navíc trápili v útoku, jediný, kdo dokázal bodově výrazněji táhnout Děčín, byl Pomikálek, každopádně výsledkem bylo poločasové vedení 32:48.

Vedení jsme drželi i během třetí čtvrtiny, ale naši hráči začali kupit fauly a Tonda Pištěcký musel hodně zúžit už takhle úzkou rotaci. Domácí trenér naopak točil na hřišti více hráčů a vyplatilo se. SLUNETA šla do posledního dějství se čtrnáctibodovým vedením, ale Válečníci dostáli svého jména a bojovali až do konce, náš náskok se tenčil a v závěru vystřelil pro Válečníky prodloužení Autrey, který nejprve trefil dvě trojky, aby následně získal míč a půl minuty před koncem dokonal tažení za vyrovnáním na 74:74. SLUNETA měla ještě jeden útok, ten si vzal na svá bedra Pavel Houška, ale bohužel netrefil, a tak se šlo do prodloužení.

V něm se opět skóre přelévalo z jedné strany na druhou a jeho závěr patřil opět stejným hrdinům závěru základní hrací doby. Domácí Autrey nejprve proměňuje oba trestné hody a posílá svůj tým do vedení 81:80. Do konce zbývá 18 sekund, po oddechovém čase se míč dostává opět do rukou Pavla Houšky a ten se sedm sekund před koncem prodloužení prosazuje. Pro Válečníky smutným hrdinou byl tentokrát Autrey, který chtěl vzít tíhu okamžiku na sebe, ale pod nátlakem udělal kroky. SLUNETA uhájila nejhubenější vítězství a může být ráda, že se Válečníkům nepodařilo dokonat velkolepý obrat. Díky ostatním výsledkům, kdy Ostrava trochu překvapivě porazila Olomoucko a Kolín porazil USK, se SLUNETA posouvá opět na 5. příčku se stejnou bilancí jako mají 4. Pardubice, tedy 12 výher a 8 porážek.

BK ARMEX Děčín - SLUNETA Ústí nad Labem 81:82 (18:23 32:48 53:66 74:74)

Body domácí: Pomikálek 25, Autrey 20, Šiška a Feštr po 12, Carlson 6, Vukosavljevič 4, Ježek 2
Body hosté: Svejcar 18, Houška 14, Čampara 12, Bažant 11, Pecka a Brown po 10, Šotnar 7
Trojky: 37/10 – 16/9
Trestné hody: 13/11 – 25/17
Doskoky: 33 - 35
Osobní chyby: 25 - 19