SLUNETA se bude snažit o přerušení série dvou porážek, v Kolíně a doma s Pardubicemi, kdy po první nevydařeném poločas mohutně dotahovala, ale zkušená Beksa si vedení už nenechala vzít. Vzájemné střetnutí Ústí a Nymburka asi také netřeba dlouze rozebírat, možná jeden zajímavý fakt, a sice že Ústí porazilo Nymburk naposledy 4. května 2001 (96:101), ale to bylo ve vůbec první sezóně Nymburka v nejvyšší soutěži a za Ústí nastupovaly legendy jako Zajíc, Feštr či Grepl. Nyní je však náš soupeř na zcela jiné úrovni a reprezentuje český basketbal v evropských soutěžích.

Poslední střetnutí v letošním ročníku dopadlo asi tak, jak každý čekal, SLUNETA si odvezla z Nymburka výsledek 100:63, ale nutno podotknout, že favorita trápilo hodně dlouho a domácí nám utekli až konečný výsledek v druhé půli. Nyní se naši borci utkají s mistrem na domácí palubovce a spoléhají na své fanoušky, že je poženou kupředu.

Stanislav Votroubek:

„Zápas s Nymburkem je vždy specifický, na jedné straně všichni vědí, jak to s největší pravděpodobností dopadne, ale každého zároveň zajímá, jak se s tím popereme my. Nám nezbývá nic jiného, než zastavit rychlé protiútoky Nymburka a připravit se na velmi tvrdou a kompaktní obranu soupeře. Musíme se soupeřem zůstat co nejdéle v bodovém kontaktu a nepustit ho do trháku. Chceme odehrát dobré utkání a zakončit rok 2016 dobrým výkonem.“

Média:

Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Odkaz na událost na Facebooku.
Hashtag utkání (DOMvsHOS): SLUvsNYM
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).