SLUNETA zůstala před branami semifinále

Pokud některá čtvrtfinálová série měla předpoklady dospět do 7. utkání byla to ta mezi čtvrtým a pátým celkem po dlouhodobé části Kooperativa NBL. A série mezi SLUNETOU a Beksou naplnila všechna očekávání. Během 2 týdnů sehrálo Ústí s Pardubicemi 7 utkání a v knize o historii české nejvyšší soutěže vznikla další skvělá kapitola. Bohužel s hořkým koncem pro SLUNETU.

Poslední rozhodující utkání nabídlo skvělou atmosféru, když do Pardubic dorazil plný autobus ústeckých fanoušků, kteří s vyprodanou sportovní halou Dašická viděli reklamu na basketbal. Průběh utkání byl vyrovnaní a ani jeden z celků tomu druhému nedaroval nic zadarmo. Po první, vyrovnané čtvrtině, odskočila Beksa na konci první půle, hlavně díky Rikčovi (12 bodů za poločas), na 44:39.

Úvod druhé půle nastartoval za Ústí Láďa Pecka trojkou a sérií rychlých košů v řadě SLUNETA vymazala náskok Pardubic, šla dokonce do vedení a domácí kouč si rychle bral time-out. Po 30 minutách byl stav stále vyrovnaný 61:61. Rozhodla poslední desetiminutovka, v ní SLUNETA stále dotahovala malou ztrátu, ale díky Martinovi zůstávala stále ve hře, domácí rozhodli ve svůj prospěch až v poslední pětiminutovce, kdy trefili několik slepených trojek za sebou a odskočili na 5 bodů a náskok už uhájila a mohla slavit postup do semifinále.

Gratulujeme Pardubicím k postupu. Pro Ústí tak končí sezóna, která sice nebyla „medailová“, ale i tak ji můžeme považovat za úspěšnou, protože v ní parta kolem Honzy Šotnara dosáhla několika milníků – rekordní série výher, kdy dokázala SLUNETA porazit v řadě za sebou kompletní startovní pole KNBL, dalším milníkem je bezpochyby postup na pohárové Final 4 a také několikrát vyprodala Sportcentrum SLUNETA!

Děkujeme všem partnerům za podporu, moc si toho vážíme! V neposlední řadě velké díky všem fanouškům, kteří vytvářeli neskutečnou atmosféru při domácích zápasech a obzvláště těm, kteří neváhali a nejednou nás přijeli podpořit i na venkovní utkání.

BK KVIS Pardubice - SLUNETA Ústí nad Labem 87:76 (23:22 44:39 61:61)
Body domácí: Vyoral a Čolak po 16, Rikič 15, Dickerson 12, Šafarčík 10, Potoček 6, Štěrba 5, Švrdlík 4, Pekárek 2, Burda 1
Body hosté: Martin 33, Pecka 13, Svejcar 11, Johnson 8, Hicks 7, Nábělek a Heinzl po 2
Trojky: 28/8 – 29/5
Trestné hody: 12/9 – 21/13
Doskoky: 46 - 32
Osobní chyby: 24 - 19