Toto německo-české přátelství trvá až dodnes, a tak se minulou neděli střetly týmy U12 z Ústí a Drážďan na zápase A-týmu Dresden Titans v Margon Aréně v Drážďanech. Ještě než oba týmy vyrazí do Klatov na velký mezinárodní velikonoční turnaj, mohli chlapci předvést své dovednosti téměř 17 stovkám diváků. V rámci této malé show prezentovaly oba kluby také jejich plány opět zintenzivnit jejich spolupráci v rámci dotačního Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020.

V průběhu minulého roku podaly kluby BK Ústí n. L. a Dresden Titans novou žádost na podporu výměnného projektu mládeže. Pod názvem „Basketbal jako most pro mládež v Euroregionu Elbe/Labe“ chtějí oba kluby v letech 2017 – 2020 budovat myšlenku sportovní spolupráce v česko-saském regionu a tentokrát do ní zapojit i více klubů a škol s cca 2500 dětmi. „Po velmi dobrých zkušenostech z minulých let chceme naši výbornou spolupráci přenést i na další kluby, abychom v našem příhraničním regionu spojili ještě více dětí s vášní k basketbalu.“ Vysvětluje záměr prezident drážďanského klubu Torsten Hinz.

Podporu získávají projektoví partneři nejen od řady klubů v regionu, které projevily zájem o účasti na 54 společných akcích (tréninkové soustředění, turnaje, výměnné pobyty, školení), ale z politické scény. Drážďanského primátora pro Sport, Dr. Peter Lahmese těší záměr klubů:

„Naše město už nyní udržuje v mnoha oblastech úzkou spolupráci s našimi českými sousedy z Ústí. Sport je ideální multiplikátor ke sblížení lidí v příhraničním regionu, proto výslovně vítáme projektový záměr.“

Ústecký primátorka Věra Nechybová ke spolupráci říká:

„Také město Ústí nad Labem bude podporovat spolupráci obou klubů, jelikož jsme přesvědčeni, že se tato výměna již osvědčila a do budoucna může být inspirací a velkým přínosem pro další generace.“