Jaké varianty mohou tedy nastat? SLUNETA vyloupí Opavu a nemusí se ohlížet na zápasy Kolína a Olomoucka a je ve skupině A1, to je ta asi nejlepší, ale zároveň nejtěžší varianta ohledně realizace. Druhá možnost je, že Ústí ztratí v Opavě, Kolín doma nebude stačit na Pardubice a Olomoucko si poradí s Ostravou – v tom případě postupuje do A1 Olomoucko, protože rozhodnou vzájemné zápasy právě se SLUNETOU. V případě shody bilancí (SLUNETA prohraje, Kolín a Olomoucko vyhrají) postupuje do A1 Kolín – rozhoduje minitabulka a skóre ze vzájemných zápasů.

Ještě jste se neztratili? Je to pořádně zamotané a je jasné, že nejkratší cesta do A1 je vyhrát v Opavě, což je zároveň velká výzva, Slezané letos opět válí a na domácí palubovce budou hodně velký oříšek. Svěřenci Petra Czudka se nemusí obávat o účast ve skupině A1, vždyť jim s bilancí 14 výher a 7 porážek náleží krásné 3. místo. Jejich poslední zápas sice nedopadl nijak slavně, protože padli v Nymburce ve druhém čtvrtfinále 105:72, ale v lize si dokázali poradit s Medvědy z Kolína na jejich palubovce 80:85. Velkým varovným signálem pro Tondu Pištěckého a jeho partu budiž výsledek Brna, které vsítilo Slezanům na jejich palubovce pouhých 47 bodů a odvezlo si nakonec porážku 80:47. Jak si vedla SLUNETA v posledním vzájemném střetnuti si budou naši fanoušci dobře pamatovat, protože jsme na domácí palubovce nakonec prohráli 70:80. Při pohledu do historických zápisů jsou vesměs vzájemná střetnutí spíše pro domácí týmy, a pokud někdo loupí, tak je to spíše Opava. Ale SLUNETA dokázala také v Opavě překvapit a budou tomu brzy přesně 3 roky, 26. 2. 2015 si dokázali naši hráči odvézt výhru 77:86, takže to jde a před Tondou Pištěckým a jeho svěřenci teď leží velmi těžký, ale ne nemožný, úkol. Každopádně závěr základní části bude hodně zajímavý a bude na něj upřen zrak nejednoho sportovního fandy.

Antonín Pištěcký:
„Poslední zápas základní části odehrajeme v Opavě. Výsledky z posledního kola nám stále dávají možnost postupu do A1, ale to pouze v případě výhry. Jedním ze stěžejních úkolů zápasu bude zastavit kombinaci clony hráče na hráče s míčem, ze které dokáží opavští ve výborném rozmístění těžit, a to především díky skvělému procentu střelby za tři body. Druhým neméně důležitým úkolem pro nás bude kolektivní hra na útočné polovině. Naše dosavadní výkony nám daly šanci rvát se do poslední chvíle o postup mezi nejlepších šest týmů soutěže a my se k ní musíme postavit čelem.“

 

Absence (důvod, předpokládaný návrat, příp. zmínit i hráče, jejichž start je nejistý):
Všichni jsou OK.

Média:
Odkaz na TV Com.
Odkaz na LiveStats.
Vzájemná bilance (odkaz – link „historie“ cbf.cz).
Hashtag utkání (DOMvsHOS): OPAvsSLU