Do dopoledního turnaje škol se přihlásilo 14 týmů v kategoriích 4. - 5. třída a 6. - 7. třída. V mladší kategorii získali bronzové medaile Eliny, druhé místo pak braly Lamy a vítězem turnaje se stal tým Get out man ve složení Jan David, Patrik Wanke a Marek Stožický. Ve starší kategorii pak třetí místo urvali MDPR. Ve finále se pak střetli Střelci proti Jatečce a i díky obrovské podpoře studentů z Gymnázia Jateční se z vítězství radoval tým Jatečky ve složení Peter Daško, Jan Hatylák, Jan Rothanzl a Lukáš Srp.

 

Po krátké pauze přišel na řadu odpolední turnaj, kterého se letos zúčastnilo 23 týmů, včetně dvou týmu z Drážďan, které byly rozřazeni do 3 věkových kategorií. Od začátku turnaje bylo jasné, že si žádný tým nedá nic zadarmo a tak byly k vidění parádní zápasy, které se rozhodovaly až v posledních vteřinách. V kategorii MINI vyhrál tým Bojovnic, který za celý turnaj neokusil hořkost porážky. Na druhém místě skončil tým Red Pands a bronz si z turnaje odnáší tým Red Ball. V kategorii Junioři opanoval turnaj smíšený tým Stavbařky, který ve finále udolal mužstvo All Star Team. O bronz si to rozdali Stranger Players s Mlatičkama a po těsném výsledku 5:4 si bronz odváží prvně jmenovaný tým.

 

V semifinále nejstarší kategorie se na jednom kurtu potkali PMS proti Dresden Titans U19 a na druhém Banáni proti Kubiho Hoes. Oba dva souboje se rozhodovali až v závěrečných sekundách. Banáni nakonec o jediný bod prošli do finále a čekali na svého soupeře. V zápase PMS proti drážďanským nakonec základní část nerozhodla a tak přišli na řadu trestné hody. V těch byli úspěšnější naši přeshraniční sousedi a tak určili finálovou dvojici. Ve finále pak nebylo o vítězi pochyb a po roce opět obhájil vítězství tým Banánů ve složení Maděra, Sedlák, Pokorný a Rom.

 

I přes neúplně ideální počasí se turnaj odehrál na vysoké úrovni a kromě samotného Streetballu měli všichni možnost ochutnat dobroty z grillu či posedět v altánku při sledování MS ve fotbale.

 

Děkujeme všem za účast a budeme se za rok na všechny opět těšit!