Stříbro z Mistrovství ČR!

Na turnaj jsme jeli den dopředu, protože jsme měli hned první zápas 25.4. od 8:30 na hale Morenda, kde se konalo celé MČR.  V první zápase jsme narazili na tým BŠ Tygři Praha, který jsme v sezóně 4 porazili, ale soupeře jsme rozhodně nepodceňovali. Hned od začátku si kluci uvědomovali důležitost toho utkání, a proto jsme ho zvládli velmi dobře a vyhráli 76:50.

Nevýhodné rozlosování v prvním dnu nám určilo, že další utkání odehrajeme, až od 19:15. Chlapci chtěli vidět všechny soupeře, takže jsme první den strávili skoro celý na hale skautováním a přípravou na to co nás čeká. Náročné bylo i přecházení do jídelny a pak zpět na halu a hotel. Pro příklad jsme první den nachodili 21 kilometrů :-D Den utekl jako voda a měli jsme před sebou jednoho z favoritů celého turnaje NH Ostravu. Utkání jsme začali se zbytečným respektem k soupeři a první čtvrtinu jsme prohrávali 12:22. Ve druhé čtvrtině nastoupil úplně jiný tým a chlapci si uvědomili, že můžou konkurovat i takovému soupeři jako je Ostrava. Celý tým nastartoval Sedlák, který v této čtvrtině dal 16 bodů (celkově 25). Vývoj utkání se podařilo přehoupnout na naši stranu 41:37. Druhý poločas byl velmi vyrovnaný. Ostrava si vypracovala mírný náskok 8 bodů na začátku čtvrté čtvrtiny. Chlapci v sobě našli ještě energii a po výborné obraně jsme zápas otočili a vyhráli 76:75. Těmito dvě výhrami jsme si zajistili semifinále.

Druhý den nás čekal soupeř z Nymburka od 14:30, který přijel bohužel bez svého nejlepšího hráče a na jejich týmu to bylo velmi znát. Naši borci k tomuto zápasu přistoupili jako, že se vyhraje sám. Poločas byl pouze 31:30, ale dostalo se do hry všech 15 hráčů. Ve druhé polovině jsme opět prostřídali všechny hráče a vyhráli 79:67 basket to na koukaní moc nebyl z hlediska trenéra jsme utrpěli výhru. Po zbytek dne jsme měli volno. Čekali jsme na soupeře až do posledního utkání, kde se rozhodovalo mezi Opavou a Pískem. Hlavní postavou toho zápasu byl Josef Svoboda (nejlepší střelec celého turnaje), který zvládnul 35 bodů 18 doskoků 8 asistencí a 12 získaných faulů. Písek toto utkání díky tomuto výkonu zápas vyhrál 84:73.

Třetí den turnaje chlapci již od rána řešili jak Písek porazit? kdo bude bránit Svobodu? a dalších mnoho otázek k tomuto utkání. Dostali od nás trenérů jasné pokyny a ty dodrželi do posledního detailu!! Do semifinálového zápasu jsme nastoupili s tím, že nám finále nikdo a za žádných okolností nevezme. Obrovskou práci odvedl Žalud a kapitán Novák v obraně na Svobodovi, kterému jsme za celé utkání dovolili pouze 13 bodů. Od začátku jsme vedli dvouciferným rozdílem a konečný výsledek byl 89:61. Měli jsme obrovskou radost z postupu do finále, ale sami chlapci si řekli, že chtějí zlatou medaili! Ve druhém semifinále Ostrava kralovala Ostrava a ukázala svoji sílu a proti Kbelům jasně vyhrála 69:53.

Čtvrtý a poslední den MČR! Před námi finále. Opět jsme na toto utkání čekali celý den. Dohrávala se utkání o další umístění. Na chlapcích byla vidět nervozita. Po odehrání zápasu o třetí místo, které vyhrál Písek. Přišel čas na naše vysněné finále! Před zápasem jsme kluků říkali, že o nic nejde a ať si takový zápas hlavně užijí jako celý turnaj! Bohužel se projevila velká nervozita a strach ze soupeře, který nás přehrával od prvních minut. Potom jsme udělali spoustu ztrát a hloupých faulů. Poločas jsme prohráli jasně 32:45. Porada o poločasové přestávce proběhla trochu hlasitěji, než v předchozích zápasech.

Do druhého poločasu jsme šli opět s naši agresivitou a hrou 1on1 , která nás zdobila celý turnaj. Ještě 4 minuty před koncem se nám podařilo snížit na rozdíl jediného koše. Pak přišlo vyfaulování našeho kapitána Nováka a následných 7 bodů soupeře a utkání bylo rozhodnuto. Chlapci byli velmi zklamaní a pro některé bylo těžké udržet slzy. Hned po zápase jsme jim, ale vysvětlili, že opravdu něco dokázali ve svých 14 letech a že jsou druhý nejlepší tým v celé republice!

Na konec jim chci poděkovat za přístup k celé sezóně a jsem rád, že se jim to vrátilo takovým úspěchem jako je druhé místo na MČR! Trenérům Sašovi Novákovi a Martinu Wagnerovi za skvělou spolupráci a nasazení! V neposlední řadě rodičům, kteří nám po celou sezónu vytvářeli, takřka všude domácí prostředí a chlapce maximálně podporují!