Těsná prohra s Brnem

V předposledním utkání základní části Kooperativa NBL hostila SLUNETA Brno, a pokud nechce ohledně postupu do nadstavbové skupiny A1 spoléhat na výsledky ostatních týmů, bylo potřeba vyhrát.

Hosté začali v Ústí hodně zostra, velký tlak na míč a donutili domácí hráče k 5 ztrátám už v první čtvrtině a šli rychle do dvouciferného vedení 13:23. Brňané navíc hráli ve velké pohodě a víceméně každý, kdo přišel na hřiště skóroval, rezultovalo z toho skóre první čtvrtiny 16:25.

Brno pokračovalo v ukázce efektivity zakončení i v druhém dějství a víceméně bez jakéhokoli odporu domácí obrany. Svěřenci Honzy Šotnara se herně hledali, nedařilo se jak v obraně, tak v útoku, na každý koš se dost nadřeli a není divu, že poločas skončil vedením hostů 36:51.

Poločasová bouře ze šatny SLUNETY neštěstí nenarušila statiku budovy, a tak se mohla rozehrát druhá půle zápasu. Ta sice začala několika jednoduchými koši hostů, ale sérií 6:0 nakopli domácí hráči nejen sebe, ale i diváky v hale a začala stíhací jízda, kterou nezastavil ani oddechový čas kouče Růžičky. A tak díky daleko větší energii stáhla SLUNETA devatenáctibodové manko až na 55:59. A čtyřbodovým rozdílem také skončila třetí čtvrtina (59:63).

Rozhodnout mělo tedy poslední dějství. Hosty držel nad vodou Madden, ale energetický herní projev domácích, pod taktovkou Autreyho znamenal vyrovnání v polovině 4. čtvrtiny na 70:70 z rukou Svejcara po přihrávce právě Lamba Autreyho. Šlo se tedy do vyrovnané koncovky a na hřišti to začínalo jiskřit. Ba co víc, probuzení diváci v hale se dočkali i nervy drásající koncovky, půl minuty před koncem trefuje Lamb Autrey za dva body a snižuje už na 77:80. Následně Láďa Pecka získává míč a po sérii přihrávek úplně volný Autrey střílí za tři body, ale bohužel netrefuje, ale opět Láďa Pecka útočně doskakuje a hosté hasí faulem na Spencera Svejcara. Následuje oddechový čas, po kterém se k míči, dle plánu dostává Spencer Svejcar a z rohu dává trojku, euforii domácích ale přehluší pískot rozhodčích, Spencer totiž před střelou těsně přešlápl postranní čáru. Do konce zbývají vteřiny a po oddechovém čase hostů vsadili domácí vše na jednu kartu, ale hosté zachovali chladnou hlavu a po sehrané akci uzavírá Puršl skóre na 82:77.

Honza Šotnar (trenér SLUNETY):
„Gratuluji Brnu, mně se ten zápas dneska hrozně těžko hodnotí, protože jsme do toho šli s tím, že chceme vyhrát, bohužel jsme zaspali prvních 22 minut. Pak jsme chtěli hrát, ale už to nestačilo.“

Luboš Bartoň (asistent Brna):
„Dnes to byly dva různorodé poločasy, v prvním poločase jsme měli výbornou energii v obraně, která se přenesla i do útoku, dávali jsme spoustu jednoduchých košů, což nám vlastně dalo 51 bodů v poločase. Po přestávce jsme tohle přestali produkovat a energie byla na domácích, ti se začali trefovat a my jsme začali kolabovat v útoku, spousta hloupých ztrát, nevím, jestli jsme byli horší v obraně nebo v útoku. Třetí čtvrtina byla opravdu v režii domácích, pak jsme se ale zvedli, začali hlavně lépe bránit a domácím nedali žádné druhé pozice a nakonec jsme to utkání dokázali se štěstím vyhrát. Rozhodně důležité vítězství, myslím, že tady v Ústí teď produkují velmi dobrý basket a spousta dobrých týmů tady bude mít problémy.“

Richard Bálint (hráč Brna):
„Do prvního poločasu jsme nastoupili výborně, hned jsme si vypracovali náskok 15 bodů, ale ve druhém poločase se na nás SLUNETA dotáhla a my jsme přestali hrát, nehráli jsme jak v prvním poločase, ale nakonec jsme i díky štěstí vyhráli.“

Spencer Svejcar (hráč SLUNETY):
„Evidentně těžká domácí prohra, byl to zápas dvou poločasů, začali jsme velmi špatně a ztráceli rychle 15 bodů. Do druhé půle jsme dali daleko víc energie a vrátili se do utkání, ale bohužel to nestačilo, tak se teď musíme dát dohromady a porazit příští týden Děčín.“

SLUNETA Ústí nad Labem - Basket Brno 77:82 (16:25 36:51 59:63)
Body domácí:
Autrey 23, Svejcar 13, Joseph 11, Pecka 10, Alston a Johnson po 6, Fait 5, Karlovský 3
Body hosté: Madden a Puršl po 20, Mickelson 12, Marko 10, Půlpán 6, Bálint 5, Nečas 4, Körner 3, Krakovič 2
Trojky: 33/7 – 18/5
Trestné hody: 14/12 – 16/11
Doskoky: 35 - 41
Osobní chyby: 14 - 17