U mistra bez šance

V 10. kole nadstavbové části Kooperativa NBL zajížděla SLUNETA na horkou palubovku mistra. Nymburk trochu překvapivě prohrál s Opavou finále Českého poháru a tak se dalo čekat, že si bude chtít napravit reputaci a do domácího utkání s Ústím dá všechno.

A tak se také stalo, Nymburk od začátku tvrdil muziku v obraně a nepustil ústecké hráče téměř k ničemu. Mistr donutil soupeře už ke 12 ztrátám za poločas. Navíc hostující hráči jen těžko hledali volné pozice a když už je našli, tak stříleli s mizerným procentem 27% v první půli oproti 61% domácích. Výsledkem toho bylo poločasové skóre 50:21.

Bez jakýchkoli dalších vzruchů se hrál i druhý poločas, mistr nadále předváděl nekompromisní obranu, proti které se SLUNETA jen těžko prosazovala. Náskok Nymburka se postupně začínal blížit ke 40 bodům a bylo jasné, že oba trenéři využijí situace a dají prostor mladým hráčům. Druhý poločas se tak pouze dohrával a jediná otázka, kterou zbývalo vyřešit byla, zda padne stovka. Ta nakonec nepadla a SLUNETA odjíždí s Nymburka s porážkou 94:53.

ERA Basketball Nymburk – SLUNETA Ústí nad Labem 94:53 (21:7, 50:21, 76:40)
Body domácí: Harding 22, Ross, Benda a Palyza všichni po 11, Routt a Kříž po 8, Tůma, Kovář a Rylich všichni po 6, Váňa 5
Body hosté: Pecka 14, Autrey 11, Joseph 9, Svejcar, Spencer a Fait všichni po 5, Johnson 4
Trojky: 25/11 – 20/5
Trestné hody: 9/7 – 10/8
Doskoky: 42 - 38
Osobní chyby: 18 - 14