U11 chlapci - skvělý vstup do kvalifikace o Národní finále

Po nervy drásajícím vítězství nad Děčínem před měsícem v Mostě došlo ke změně systému kvalifikace, kam ještě přibyl tým Litoměřic, a v úvodním turnaji všech tří týmů se tedy začínalo úplně od nuly. Hrálo se v Litoměřicích a na začátek jsme se představili proti domácímu týmu.

SLUNETA – Litoměřice 72 : 23

V tomto utkání jsme byli v roli favorita a od prvních minut jsme to také potvrzovali. Když se nám dařilo po dobré obraně vyrážet do rychlých protiútoků, rozdíl ve skóre narůstal a trenéři mohli  rovnoměrným střídáním rozložit zátěž na všechny hráče. Ti se nám odvděčili spolehlivým výkonem a první výhra byla vcelku bez problémů na světě. Ve druhé půlce se nám ale moc nelíbil  doskok a nasazení v obraně. Hlavně k obraně tedy směřovali naše pokyny před druhým utkáním s Děčínem, kde jsme očekávali tuhý boj.

SLUNETA – Děčín 52 : 41

Začátek zápasu s Děčínem byl z naší strany naprosto pohádkový. Kluci předváděli skvělou obranu i pestrý útok a asi ani naši nejvěrnější fanoušci, tedy rodiče, nevycházeli z radostného údivu, když za pár minut svítilo na tabuli skóre 18 : 3. Soupeř se ale z úvodu oklepal a od poloviny první čtvrtiny začalo to, co jsme od souboje s Děčínem očekávali, krásný boj o každý metr palubovky. Děčín pomalu ukrajoval z našeho náskoku a několikrát ve třetí a hlavně ve čtvrté čtvrtině snížil na rozdíl pěti bodů. Kluci od nás ale zaslouží obrovskou pochvalu právě za hru v těchto kritických chvílích. Velká bojovnost a nasazení v obraně bylo to klíčové, co nám pomohlo odrazit nápor soupeře a utkání dovést do vítězného konce.

Trenérský tým ve složení Naďa, Péca a Zajda moc děkuje rodičům za hlasité povzbuzování a velikou podporu. Kluci odvedli výborný výkon a bojovali s velkým nasazením, z čehož vyplynula i zranění Šimona, Sokolky a Kohouta. Snad se dají brzo do kupy, 7. dubna v Ústí kvalifikace vyvrcholí a tak se budeme těšit na další hezké zápasy.