U11 „MIX“ NA LABSKÉM POHÁRU

Ve dnech 2. až 4. září se tým chlapců U11, posílený o dvě děvčata také z kategorie U11, vydal do Pardubic na 29. ročník Labského poháru. Náš tým čekal náročný program, a to pět zápasů ve třech dnech.

V pátek nás čekaly dva zápasy ve skupině, které poté rozhodovaly o dalším pokračování v turnaji. Chlapci a děvčata se ničeho nezalekli a od první minuty ukazovali, že patří mezi jasné favority své skupiny. Po přesvědčivém vítězství 76:2 v prvním zápase nad týmem SŠB Pardubice přišla ještě více přesvědčivá výhra proti týmu Sokol Kladno poměrem 124:2. Sečteno podtrženo celkové skóre 200:4 a ve skupině končíme na prvním místě.

V sobotu jsme se utkali s týmem HB Basket Praha. Po nervózním začátku, kdy jsme působili poněkud ospale, jsme se včas rozkoukali, přepnuli na vyšší obrátky a bylo z toho další vítězství, tentokrát 48:9. Touto výhrou jsme se posunuli do semifinále, kde na nás čekal dosud neporažený tým BK Brandýs nad Labem. Dosavadní výsledky obou týmů byly příslibem vyrovnaného utkání. První poločas skončil 27:17 v náš prospěch, a to díky dvěma povedeným bodovým sériím. Nic ale nebylo rozhodnuto. Ovšem ve druhém poločase jsme se rozehráli k velkému výkonu, kde kromě tradičních opor Houšky, Humplíka, Bára a Jurči odehrála krásné utkání i Nelinka Johnová a bylo z toho vítězství 67:28, čili jednosměrný lístek do nedělního finále!

Finále, souboj dvou týmů, které za celý turnaj nepoznaly porážku, SLUNETA Ústí nad Labem proti týmu Sokol Dubeč. Od samého začátku bylo zřejmé, že nás nečekají bodové hody, ale spíše souboj obran. Koše byly na obou stranách zakleté a oba týmy se na útočné polovině trápily. Avšak náš tým toho netrefil o něco více než soupeř a i přes bojovný výkon všech hráčů na hřišti na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 25:19 ve prospěch soupeře. Chvilkový smutek po prohraném finále byl po předání medailí a poháru za 2. místo vystřídán úsměvy a radostí, protože každému bylo jasné, že i v případě druhého místa je stále co slavit!:)

Kromě zmíněných jmen si zaslouží pochvalu všichni hráči našeho týmu, za to, že pokaždé když byli na hřišti, tak se ze všech sil snažili být pro svůj tým přínosem! Speciální poděkování patří dvěma dívčím posilám Nelče Johnové a Amče Krskové, které se v novém týmu velmi rychle rozkoukaly a v silné konkurenci se určitě neztratily, jen tak dál!:)