Celý turnaj otevřel duel dvou týmů, jejichž projekt příhraniční spolupráce „Basketbal jako most pro mládež v euroregionu Elbe – Labe“ umožnil konání tohoto turnaje, tedy Ústí a Drážďan. Po prvních „ostýchavých“ minutách se naplno projevila naše převaha a SLUNETA si došla pro první výhru v poměru 95:59. Druhý sobotní duel byl logicky také německo-český, utkali se v něm Děčín s Jenou. Malé Válečnice se i přes velkou marodku držely statečně,  ale nakonec podlehly 54:80. Po vydatném obědě se pak soupeři přehodili a Děčín nakonec po velké bitvě podlehl Drážďanům 62:68. Pak přišel na řadu poslední zápas dne, který opět ovládla naše děvčata a po jasném vítězství 82:52 byla rázem jasným favoritem turnaje.

Neděli otevřel zápas německých týmů. Toto střetnutí bylo dlouho vyrovnané a Jena jej rozhodla ve svůj prospěch až v poslední čtvrtině. Pak zbývalo odehrát už jenom jeden zápas a pořadatelé si nechali to nejlepší na závěr, ve šlépějích svých hráčských vzorů z NBL si daly hráčky Ústí a Děčína malé derbíčko. Ovšem žádné drama jako v NBL se nekonalo, Děčín, hrající v hodně úzké rotaci nedokázal vzdorovat našim hráčkám, které si výsledkem 104-54 dokráčely pro jasné vítězství v turnaji. V průběhu turnaje měli trenéři a realizační týmy účastníků měli možnost volit nejlepší pětku turnaje (All – Star) a také nejužitečnější hráčku (MVP) a tam samozřejmě nemohla chybět naše děvčata.

All – Star SN-CZ U14W Turnaje:

  1. Mája Riegertová (SLUNETA)
  2. Lili Feistkorn (JENA)
  3. Leonie Kricke (JENA)
  4. Nicole Brochlitz (DRESDEN)
  5. Michaela Kulhánková (DĚČÍN)

MVP SN-CZ U14W Turnaje: Melánie Štréblová (SLUNETA)

A jak hodnotil turnaj head-coach domácích Martin Gabriel:
„Holky si turnaj užily a s předvedenou hrou jsme i my trenéři, vcelku spokojeni. Vždy najdeme chyby ( na doskoku, zbytečné ztráty ihned po zisku a nesoustředěnost po celou dobu utkání na každou možnost), ale komplexně vzato, spokojenost. Děkujeme za domácí turnaj Slunetě a doufám, že nás to zase posune o krok dál :-)“