U14 kluci

V okleštěné sestavě zdecimované nemocemi, zraněními a jarními prázdninami jsme v jedenácti resp. deseti statečných čelili západočeským nájezdníkům. Klukům nemohu odepřít snahu a chuť se se soupeři porvat, i když nám chybělo minimálně šest borců základní rotace, což automaticky neznamená, že by byl výsledek lepší. Každopádně jsem rád, že si všichni kluci dostatečně zahráli a ukázali, co v nich je. Některé jednotlivé výkony mě i tak potěšily. Bohužel se neustále celotýmově trápíme se špatnou produktivitou. To, co soupeři stačí ke skórování, my nejsme schopni proměnit ani na několik pokusů. Děláme naivní a hloupé zbytečné ztráty tam, kde bychom měli projevit více klidu a rozvahy. Kazíme relativně jednoduché přihrávky, které by nás dostaly do bodového zakončení. Místo toho dáváme příležitost soupeři, který nás většinou nemilosrdně trestá. Jsme málo agresivní, odebrat nám balón často nečiní soupeři mnoho práce. Musíme přidat na síle jak v obraně, tak i v útoku. Bohužel zlepšení bude přicházet jen díky takto těžkým zápasům, kterých bychom potřebovali hrát daleko více.  

BK SLUNETA Ústí n. L. - BK Jiskra Domažlice 61:96 (25:28, 30:56, 44:74)

Po naší výborné první čtvrtině jsme ve druhém dějství neudrželi se soupeřem krok a ztratili ji o dvacettři bodů. Ve druhém poločase jsme opět dokázali soupeři i bodově sekundovat, bohužel i tak Domažlice zvládli náskok ještě trochu zvýšit až na konečný rozdíl třicetpět. 

BK SLUNETA Ústí n. L. - BA Grizzlies Plzeň 56:89 (24:27, 36:46, 46:75)

I v nedělním utkání jsme předvedli dobrý začátek a to až do poločasu. Bohužel jsem si opět vybrali slabou chvíli, tentokrát ve třetím dějství, které jsme ztratili o devatenáct bodů. Opět jsme nebyli schopni několik velmi dlouhých minut pokrýt obranný doskok a soupeřovi rychlé protiútoky. V závěru zápasu jsme se v obraně trochu vzchopili, ale ráz zápasu a konečný výsledek již byl určen. 

Péca